Vydáno: 25.2.2020
UPS

UPS využívá drony pro přepravu zdravotnických vzorků v kampusu Kalifornské univerzity v San Diegu

  SPOLEČNOST UPS ROZŠIŘUJE PŘEPRAVU ZDRAVOTNICKÝCH ZÁSILEK POMOCÍ DRONŮ V KAMPUSU KALIFORNSKÉ UNIVERZITY V SAN DIEGU

  • UPS ve spolupráci se společností Matternet spustila letos v únoru program přepravy zásilek pomocí dronů, který vychází ze strategie UPS zaměřené na zdravotnictví a přírodní vědy a cílí na podporu přepravních služby v rámci nemocnic v USA s potenciálem pro logistické inovace
  • Testovací program UPS umožní poskytovatelům péče zefektivnit služby a zvýšit komfort pacientů
  • Kalifornská univerzita v San Diegu (UCSD) společně s Federálním úřadem pro letectví (FAA) tak získají další data související s využíváním dronů pro program Integration Pilot DOT UAS

  ATLANTA, 29. ledna 2020 – Společnost UPS (NYSE: UPS) dnes oznámila rozšíření programu přepravy pomocí dronů své dceřiné společnosti UPS Flight Forward™ na zdravotní systém Kalifornské univerzity v San Diegu. UPS Flight Forward™ ve spolupráci se společností Matternet zahájí program přepravy zdravotnických zásilek pomocí dronů mezi zdravotnickými zařízeními a laboratořemi. Nová služba bude spuštěna v únoru 2020.

  V rámci tohoto projektu zdravotníci v lékařském centru Jacobs Medical Center umístěném ve východní části areálu UC San Diego, v La Jolla, naloží lékařské zásilky, jako jsou vzorky krve nebo dokumenty, do zajištěného dronového přepravního kontejneru.

  Drony budou létat na předem vytyčených trasách nejprve mezi Jacobs Medical Center a speciálními přistávacími stanovišti v Moores Cancer Center. Obě centra jsou od sebe vzdálená necelý kilometr a jsou na dohled, v souladu s ustanovením 107 FAA. Další destinací je Centrum pokročilého laboratorního lékařství (CALM), které se nachází v blízkosti Jacobs Medical Center. Několikaminutový let bude monitorován dálkovými operátory.

  V květnu 2018 Federální úřad pro letectví (FAA) označil San Diego za jednoho z devíti předních účastníků programu Integration Pilot (IPP). Jedním z návrhů města bylo vyzkoušet využití dronů pro přepravu laboratorních vzorků a léčiv ve zdravotnickém systému.

  V září 2019 získala společnost UPS Flight Forward povolení FAA v souladu s článkem 135, které ji v rámci programu přepravy pomocí dronů opravňuje využívat bezpilotní letadla pro přepravu zdravotnických zásilek v nemocnici WakeMed Hospital v Raleigh, N.C.

  Klíčovým prvkem transformační strategie společnosti zůstává posílení globální inteligentní logistické sítě UPS na podporu nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Logistika zaměřená na zdravotnictví a oblast biochemie jsou pro UPS prioritními segmenty a společnost pokračuje v budování nových vztahů a uvádění nových technologií, aby zajistila lepší péči o pacienty díky efektivnější logistice a dodavatelskému řetězci.

  Společnost UPS

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Společnost UPS byla časopisem Newsweek označena za nejvíce zákaznicky orientovanou americkou firmu (America’s Best Customer Service) v oblasti zasilatelství a distribuce; podle časopisu Forbes je firma Nejhodnotnější značkou v dopravě (Most Valuable Brand in Transportation); UPS je vysoce ceněna i podle dalších prestižních hodnocení – v oblasti sociální odpovědnosti podle žebříčku JUST 100, indexu Dow Jones Sustainability World a kvocientu Harris Poll Reputation. Informace o společnosti naleznete na ups.com nebo pressroom.ups.com a korporátní blog na ups.com/longitudes. Firemní online newsletter UPS Horizons zaměřený na trvalou udržitelnost je na ups.com/sustainabilitynewsletter. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici také prostřednictvím Twitteru na @UPS_News, poslat zásilku je možné přes ups.com/ship

Kontakt: