Vydáno: 11.12.2019
DBK

Už je to tady, parkour na Budějovické končí!

    Praha 11. 12. 2019 – Dohoda vlastníků objektů přiléhajících k terase u OC Budějovická a ke stejnojmenné stanici metra z 25. listopadu 2019 se konečně začíná naplňovat. Již v průběhu minulého týdne byly odstraněny, z iniciativy DPP Metro, zábrany ztěžující přístup do stanice metra z Jižního vestibulu. Cílem uzavřené dohody je uvedení terasy do provozuschopného stavu ještě v roce 2020.

    „Pro uživatele metra je to jen malý krok, ale pro potvrzení dobré vůle signatářů dohody o rekonstrukci terasy je to velký skok,“ parafrázuje Miroslav Velfl, ředitel DBK, slavný citát Neila Amstronga po přistání na měsíci v roce 1969. „Zejména v období předvánočních nákupů je nová situace přínosná i pro zákazníky DBK,“ dodal.

    Radní Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09) pro ČTK uvedl: „k tomu, aby se tam něco mohlo stát, je nutné majetkoprávní vypořádání.“ Dodal, že podpisem dokumentu by měly skončit hádky mezi všemi vlastníky. „Máme závazek, že budeme podávat žádost o stavební povolení tak, aby oprava mohla alespoň v dílčích částech začít už letos a v příštím roce byla kompletně zrealizovaná," doplnil.

    Základem dohody je souhlas všech stran, že terasa patří hlavnímu městu a tento fakt nebude nikdo zpochybňovat u soudu. Znění také zaručuje bezplatné zpřístupnění celé terasy veřejnosti a spolurozhodování všech vlastníků o nadměrné komerční činnosti v prostoru. Město již dříve s Českou spořitelnou a DBK podepsalo memorandum. Dohoda představuje další krok, který je již právně závazný.

    ČTK dále uvádí, že „pasáž u jižního výstupu z metra nechala Praha uzavřít loni 22. ledna. Tři dny předtím byl uzavřen výstup z metra. Magistrát následně přišel s řešením terasu zbourat. Po téměř deseti měsících ale nakonec nechal terasu podepřít vzpěrami, které jsou u východu z metra dosud, a jižní výstup z metra byl opět otevřen. Uzavření pasáže se od začátku nelíbilo DBK. S ním město bezvýsledně jednalo o možném odprodeji terasy obchodnímu centru. Proti uzavření se tehdy postavila také radnice Prahy 4“.

Kontakt: