Vydáno: 4.2.2005
Unie českých fotbalových rozhodčích

Unie rozhodčích vyhlásila vítěze ankety

  Praha 4. února 2005 - Unie českých fotbalových rozhodčích dnes vyhlásila výsledky ankety o nejlepšího rozhodčího podzimní sezóny 2004-2005. Hlasování na webových stránkách ÚČFR se zúčastnilo 226 respondentů. Volit mohli z listiny rozhodčích schválených 26. července 2004 Výkonným výborem Českomoravského fotbalového svazu pro podzimní sezónu 2004-2005. Vítězem ankety se stala s 87 hlasy jediná žena mezi hlavními rozhodčími Dagmar Damková, na druhém místě se umístil Radek Matějek, na místě třetím Jíří Adam.

  „Nepřísluší mi hodnotit účelovou kritiku novinářů na adresu ankety, ale vážím si vůle respondentů hodnotit rozhodčí podle jejich výkonu na trávníku a nikoliv podle toho, co se o nich píše,“ uvedl předseda UČFR Evžen Amler. „Kromě Dáši Damkové, která je symbolem korektnosti a profesionální cti se na čelních místech umístili mladí fotbaloví arbitři, na jejichž výkon umístění v anketě upozornilo. Jiná jména než ta z oficiální listiny ČMFS prostě k výběru pro tuto sezónu nebyla,“ dodal.

  UČFR současně s vyhlášením ankety na svých internetových stránkách na adrese www.rozhodci.info oznámila vytvoření vlastní etické komise, která se bude zabývat spornými případy v chování rozhodčích v souladu s etickým kodexem UČFR.

  Příloha: Komuniké VV ČMFS z 26. 7. 2004.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon vitez_ankety_UCFR.doc