Vydáno: 29.4.2020
UPS

Finanční výsledky UPS za 1. kvartál 2020

  Finanční výsledky UPS za 1. kvartál 2020
  Odbornost a pružná globální síť UPS udržují přepravní řetězce v chodu

  • Společnost se zaměřila na zdraví a bezpečnost zaměstnanců i veřejnosti
  • Obsluha zákazníků službou On-Time dosáhla téměř rekordní úrovně
  • Na výsledcích 1. kvartálu se projevil nepříznivý vliv COVID-19
  • Provozní hotovost dosáhla 2,6 mld. USD, upravené cash flow 1,6 mld. USD
  • Finanční situace a likvidita UPS jsou stále ve výborném stavu


  ATLANTA, 28. dubna 2020 – Společnost UPS (NYSE:UPS) dnes oznámila zředěný zisk na akcii za první kvartál 2020 ve výši 1,11 USD a upravený zředěný zisk na akcii 1,15 USD. Finanční výsledky firmy byly negativně ovlivněny problémy, které mají zákazníci s globální pandemií koronaviru.

  Společnost UPS byla vládami po celém světě označena za podnik kritické infrastruktury a pokračuje v aktivitách ve všech významných zemích, v souladu s navazujícími regulačními požadavky. Ve Spojených státech je společnost UPS zároveň jednou z nejdůležitějších společností, zajišťujících logistiku pro Federální agenturu pro krizové události (FEMA) a další federální a státní vládní agentury. Jako vedoucí logistická firma zajišťuje UPS pro FEMA a jejich projekt Airbridge charterové lety po celém světě. Pro FEMA dodala UPS také několik milionů liber ochranného vybavení pro osoby do vybraného distribučního centra UPS. Součástí projektu FEMA Airbridge a dalších zdravotnických projektů bylo také navýšení počtu letů se život zachraňujícím nákladem do USA a Evropy o více než 200 v dubnu.

  „Chtěl bych poděkovat všem 495 tisícům zaměstnanců UPS za jejich mimořádné úsilí k využití plného potenciálu naší globální sítě v boji proti koronavirové pandemii zajištěním přepravy kriticky důležitého zboží pro podniky na celém světě,“ uvedl David Abney, generální ředitel UPS. „Svět počítá více než kdy dřív s tím, že UPS podpoří lidi v první linii boje s touto krizí a svou rychlostí, důmyslností a spolehlivostí bude oporou pro naše zákazníky.“

  V prvním kvartálu 2020 společnost UPS zaznamenala transformační náklady ve výši 45 mil. USD před zdaněním, tj. 0,04 USD na akcii po zdanění. Upravené výsledky za první kvartál 2019 nezahrnovaly náklady na transformaci ve výši 123 mil. USD před zdaněním, resp. 0,11 USD na akcii po zdanění.

  Konsolidované výsledky
  1Q 2020
  Upravený
  1Q 2020
  1Q 2019
  Upravený
  1Q 2019
  Příjmy
  18 035 mil. USD
  17 160 mil. USD
  Čistý příjem
  965 mil. USD
  1 000 mil. USD
  1 111 mil. USD
  1 204 mil. USD
  Upravený zisk na akcii
  1,11 USD
  1,15 USD
  1,28 USD
  1.39 USD

  * „Upravené“ položky uvedené v tiskové zprávě jsou zpracovány bez ohledu na účetní zásady GAAP. Viz příloha tiskové zprávy pro diskusi o finančních metrikách, jiných než podle zásad GAAP, zahrnující sladění, která se snaží uvedeným zásadám co nejvíce přiblížit.

  Výsledky za celou společnost UPS v prvním kvartálu 2020:

  • Konsolidované příjmy vzrostly na 18 mld. USD především díky nárůstu zásilek od obchodníků ke koncovým zákazníkům (B2C) a nárůstu přepravy zdravotnického zboží.
  • Čistý příjem dosáhl 965 mil. USD, upravený čistý příjem dosáhl 1 mld. USD.
  • Výše čistého příjmu byla negativně ovlivněna materiálovými náklady vzhledem k problémům v důsledku koronavirové pandemie, vyššími úroky na pojistném a dalšími položkami.
  • Upravené kapitálové výdaje ve výši 939 mil USD směřovaly na podporu rozvoje distribuční sítě.
  • Výše dividendy na akcii vzrostla o 5,2 %, přičemž výše dividend zůstává pro společnost prioritou.


  Domácí trh v USA

  Opatření k udržení obyvatel doma se postupně rozšiřovala po celé zemi spolu s uzavíráním firem a narušením dodavatelských řetězců kvůli koronaviru. Výsledkem byl bezprecedentní posun v rozložení zákazníků i služeb během kvartálu. Automatizované huby a modernizace služeb přinesly zisky v podobě zefektivnění provozu, které však nevyrovnaly nepříznivý vliv koronavirové pandemie na zákazníky UPS a nárůst úroků na pojistném. Společnost UPS pokračuje v adaptaci své sítě na současnou ekonomickou situaci a nadále obsluhuje jak své zákazníky, tak kritické vládní programy.

  1Q 2020
  Upravený
  1Q 2020
  1Q 2019
  Upravený
  1Q 2019
  Příjmy
  11 456 mil. USD
  10 480 mil. USD
  Provozní zisk
  364 mil. USD
  401 mil. USD
  666 mil. USD
  694 mil. USD

  • Příjmy se zvýšily o 9,3 % a průměrný denní objem přepravy vzrostl o 8,5 % s nárůstem ve všech segmentech.
  • Průměrný denní objem letecké přepravy Next Day Air vzrostl o 20,5 %, jde o čtvrtý kvartál v řadě s dvouciferným nárůstem.
  • Příjem na zásilku poklesl o méně než 1 % kvůli změnám ve složení zákazníků a služeb.
  • Počet zakázek pro komerční subjekty poklesl, zatímco přeprava pro koncové zákazníky se zvýšila.
  • Objem přepravy vzrostl především díky velkým zákazníkům.
  • V této velmi dynamické době dosáhla společnost UPS téměř rekordních výsledků v dodávkách zásilek na čas.


  Mezinárodní přeprava

  Segment Mezinárodní přepravy UPS generoval v provozním zisku 551 mil. USD, respektive 558 mil. USD na upravené bázi, a to i přes oslabení celosvětových ekonomických aktivit. Společnost svými dobrými výkony dokázala omezit náklady a zacílit na zákaznické příležitosti v reakci na pandemii koronaviru, která se rychle rozšířila z Asie do dalších částí světa.

  1Q 2020
  Upravený
  1Q 2020
  1Q 2019
  Upravený
  1Q 2019
  Příjmy
  3 383 mil. USD
  3 459 mil. USD
  Provozní zisk
  551 mil. USD
  558 mil. USD
  528 mil. USD
  612 mil. USD

  • Průměrný denní objem mezinárodní přepravy zaznamenal 1,8% pokles, se snížením přepravy komerčních subjektů.
  • Objemy u Číny se v březnu obnovily především v důsledku zrychlujícího se hospodářského oživení, které kompenzovalo lednový a únorový pokles. Pozitivně k tomu přispěly zdravotnictví, high-tech a e-commerce.
  • Náklady na jednotku v mezinárodní přepravě zaznamenaly 0,5% pokles, především v důsledku dopadu měny. Významná změna v produktové skladbě byla navíc do značné míry kompenzována úpravami sítě tak, aby se její kapacita přizpůsobila měnícím se obchodním vzorcům.
  • Provozní marže dosáhla výše 16,3 %; upravená provozní marže zůstala silná, na 16,5 %.


  Dodavatelské řetězce a nákladní přeprava

  Segment Dodavatelské řetězce a nákladní přeprava vytvořil provozní zisk ve výši 157 mil. USD, respektive 158 mil. USD na upravené bázi, a to navzdory významným ekonomickým obtížím způsobeným pandemií koronaviru. Příjmy byly negativně ovlivněny rozsáhlým poklesem celosvětových ekonomických aktivit. Tento segment podniká řadu opatření, aby pomohl zákazníkům a zlepšil finanční výkonnost při obnovení poptávky. To zahrnuje rovněž zprovoznění charterových letů z Asie, prohlubování vztahů se zákazníky v sektoru zdravotnictví a uplatnění sezonních poplatků v případě potřeby.

  1Q 2020
  Upravený
  1Q 2020
  1Q 2019
  Upravený
  1Q 2019
  Příjmy
  3 196 mil. USD
  3 221 mil. USD
  Provozní zisk
  157 mil. USD
  158 mil. USD
  200 mil. USD
  211 mil. USD

  • Výnosy klesly o necelé 1 % díky disciplinovanému zaměření na růstové příležitosti a širokému portfoliu řešení v rámci tohoto segmentu.
  • Ke konci čtvrtletí společnosti UPS Freight a Coyote zaznamenaly snížení objemu, který byl způsobený zejména omezením vycházení a uzavřením podniků.
  • Logistika zvýšila tržby i provozní zisk, vedené dvojciferným růstem dodavatelského řetězce Marken.
  • V rámci zasilatelství (Forwarding) zaznamenala v březnu tonáž u Mezinárodní nákladní letecké přepravy (International Air Freight) oživení, které v tomto čtvrtletí vedlo k růstu výnosů a zisku.


  Výhled

  V tuto chvíli není společnost UPS schopna předvídat rozsah obchodního dopadu či trvání pandemie koronaviru, ani přiměřeně odhadnout provozní výkon firmy v následujících čtvrtletích. V důsledku toho firma stahuje svůj dříve zveřejněný roční výhled ohledně příjmů v a zředěného zisku na akcii. Společnost UPS podniká kroky, které jí umožní, aby zůstala silná a odolná po celou krizovou dobu. Mezi ně patří:

  • UPS očekává, že kapitálové výdaje do roku 2020 budou oproti předchozím odhadům sníženy o přibližně 1 mld. USD.
  • UPS pozastavuje zpětné odkupy akcií v roce 2020, čímž snižuje svůj plánovaný celoroční cíl výkupu přibližně o 783 mil. USD.

  V tomto náročném období se budeme i nadále přizpůsobovat a upřednostňovat investice a provozní rozhodnutí, které umožní UPS zůstat v nejlepší finanční pozici.“ uvedl Brian Newman, finanční ředitel společnosti UPS. „Zaujali jsme disciplinovaný a vyvážený přístup k alokaci kapitálu a věříme v naši likvidní pozici, včetně našich závazků v oblasti správy kapitálu a dividend.“


  Společnost UPS

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Společnost UPS byla časopisem Newsweek označena za nejvíce zákaznicky orientovanou americkou firmu (America’s Best Customer Service) v oblasti zasilatelství a distribuce; podle časopisu Forbes je firma Nejhodnotnější značkou v dopravě (Most Valuable Brand in Transportation); UPS je vysoce ceněna i podle dalších prestižních hodnocení – v oblasti sociální odpovědnosti podle žebříčku JUST 100, indexu Dow Jones Sustainability World a kvocientu Harris Poll Reputation. Informace o společnosti naleznete na ups.com nebo pressroom.ups.com a korporátní blog na ups.com/longitudes. Firemní online newsletter UPS Horizons zaměřený na trvalou udržitelnost je na ups.com/sustainabilitynewsletter. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici také prostřednictvím Twitteru na @UPS_News, poslat zásilku je možné přes ups.com/ship.

Kontakt: