Vydáno: 29.8.2002
OMI

V Příbrami hodlá OMI působit minimálně příštích 20 let

    Příbram 29. srpna 2002 – Společnost OMI Česká republika podává odvolání proti předběžnému opatření, kterým soud dočasně nařídil městu Příbram a společnosti OMI zdržet se realizace nedávno uzavřeného kontraktu na provoz vodohospodářských služeb. V odvolání napadla společnost OMI zejména nepřesnou argumentaci v žalobě společnosti 1. JVS ze skupiny Vivendi, která ve výběrovém řízení neuspěla. 1. JVS poskytla soudu nesprávné údaje například o kvalifikačních předpokladech OMI či o formálním postupu OMI během výběrového řízení.

    „OMI přišlo, aby zůstalo. Svůj dvacetiletý závazek vůči městu a jeho obyvatelům splníme,“ prohlásil Max Edington, vedoucí projektu společnosti OMI Česká republika v Příbrami. „Věříme, že soud spravedlivě posoudí průběh výběrového řízení a rozhodne v náš prospěch,“ dodal Edington. Vzhledem k očekávanému pozitivnímu rozhodnutí soudu OMI pokračuje v technické přípravě na převzetí správy vodohospodářského majetku. Společnost rovněž dodrží podmínky již učiněných nabídek vůči budoucím zaměstnancům a bude pokračovat v jednání s dalšími potenciálními pracovníky.

    Smlouva mezi městem Příbram a OMI byla uzavřena na základě vítězství společnosti ve výběrovém řízení vypsaném městem. „Je nešťastné, že Vivendi a její pobočka Aqua, která byla Příbramí vypovězena, dokáží městu bránit v realizaci jeho vlastních rozhodnutí,“ uvedl Edington. Smlouva s novým partnerem přitom měla vstoupit v platnost 1. září. Společnost OMI se v ní mimo jiné zavázala k zachování stávajících cen vodného a stočného po dobu dvou let.

    OMI Česká republika je pobočkou americké Operations Management International (OMI) ze skupiny CH2M HILL. Ta dosahuje ročních výnosů 2,5 miliardy dolarů a zaměstnává po celém světě 13 tisíc pracovníků. CH2M HILL je v ČR aktivní od roku 1991 a v roce 1996 v Praze zřídila své zastoupení. Je dlouhodobě zapojena do podpůrných programů jako jsou USTDA a Phare či projekty financované Fondem národního majetku v ČR.

Soubory ke stažení:

Document Icon 20let_Pribrami.doc