Vydáno: 22.2.2017
UPS

UPS testuje doručování pomocí dronů

  UPS TESTUJE DORUČENÍ NA REZIDENČNÍ ADRESU PROSTŘEDNICTVÍM DRONU VYPOUŠTĚNÉHO ZE STŘECHY VOZIDLA NA PŘEPRAVU BALÍKŮ

  • Společnost UPS provádí právě probíhající testování ve spolupraci se společností Workhorse Group, výrobcem dronů vypouštěných z nákladního vozidla.
  • Test demonstruje potenciální efektivitu, kterou mohou drony dosahovat na doručovacích trasách na venkově.
  • Test UPS/Workhorse, na rozdíl od předchozích testů, začleňuje doručování drony do každodenního provozu.

  LITHIA, Florida, 21. února 2017 – Společnost UPS (NYSE: UPS) dnes oznámila, že úspěšně otestovala dron, který odstartuje ze střechy rozvážkového vozidla UPS®, automaticky doručí balík na rezidenční adresu a poté se vrátí do vozidla, zatímco řidič pokračuje po své trase a doručuje ostatní zásilky.

  Společnost UPS provedla test v pondělí v Tampě na Floridě spolu se společností Workhorse Group (NASDAQ: WKHS), vývojářem elektrických nákladních vozů a dronů se sídlem v Ohiu. Společnost Workhorse zkonstruovala dron a rozvážkový vůz UPS použité v testu.

  „Tento test se liší od všeho, co jsme s drony doposud zkoušeli. Ovlivní budoucí doručování zásilek, zvláště na venkově, kde rozvážkové dodávky často ujedou mnoho kilometrů, aby doručily jednu zásilku,“ uvádí Mark Wallace, senior viceprezident divize globálního inženýrství a trvalé udržitelnosti společnosti UPS. „Představte si trojúhelníkovou doručovací trasu, ve které jsou zastávky rozmístěny několik kilometrů stranou mimo silnici. Vypuštění dronu z dodávky s balíky k doručení pouze jedné z těchto zásilek by mohlo výrazně snížit náklady na ujeté kilometry. Je to velký krok směrem k posílení efektivity naší sítě a zároveň k omezení emisí.“

  Společnost UPS má na silnici kolem 102 000 doručujících řidičů denně. Doručovací trasy na venkově jsou na obsluhu nejdražší, doručení zásilky s sebou nese náklady na čas a vozidlo. Během testu dron doručil zásilku, zatímco řidič pokračoval po trase, aby doručoval ostatní zásilky. V tom UPS spatřuje možnou úlohu dronů v budoucnosti.

  „Řidiči jsou tváří naší společnosti, a to se nezmění,“ uvedl pan Wallace. „Zajímavý je potenciál dronů jako podpora řidičů v různých částech jejich trasy. Ty řidičům ušetří čas a pomohou plnit rostoucí poptávku zákazníků po doručovacích službách vyplývající z růstu elektronického obchodování.“

  Dron použitý při pondělním testu je doručovacím systémem UAV HorseFly™ společnosti Workhorse. Jedná se o vysoce efektivní doručovací dron s osmi vrtulemi, který je plně integrován s řadou elektrických/hybridních vozidel na přepravu balíků společnosti Workhorse. Dron je umístěn v doku na střeše rozvážkové dodávky. Klec zavěšená pod dronem sahá přes poklop až do vozidla. Řidič společnosti UPS uvnitř dodávky naloží balík do klece a stlačí tlačítko na dotykové obrazovce, čímž dron odešle na předem nastavenou autonomní trasu na doručovací adresu. Baterií poháněný dron HorseFly se nabíjí v doku. Dokáže letět 30 minut a nést balík o hmotnosti až 4,5 kg.

  „Je skvělé vidět, jak se tato technologie uplatňuje v praxi,“ říká Stephen Burns, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Workhorse. „Dron je plně autonomní. Nevyžaduje pilota. Řidič tak může doručovat další zásilky, zatímco je dron pryč.“

  Společnost UPS testuje technologie z oblasti automatizace a robotiky, včetně dronů, již řadu let. Loni v září společnost UPS zinscenovala simulovanou dodávku naléhavě potřebného léku z Beverly v Massachusetts na ostrov vzdálený téměř 5 km od atlantického pobřeží. Společnost UPS rovněž ve velké míře používá drony pro humanitární pomoc, kdy ve spolupráci s organizacemi třetích stran doručuje krev a vakcíny na těžce dostupná místa ve Rwandě. UPS také používá drony ke kontrole stavu zásob ve vyšších patrech regálů ve svých skladech.

  Na rozdíl od všech předchozích testů nedávný test dronu společnosti UPS prokázal, že drony mohou pomáhat při doručování nenaléhavých zásilek na rezidenční adresu v rámci každodenního provozu.

  V loňském roce americký Federální úřad pro letectví (FAA) vydal pravidla pro používání malých bezpilotních letadel, která povolují určité komerční využití dronů a připravují půdu pro rozšířené použití v budoucnu. Společnost UPS byla jedním z 35 vybraných hlavních aktérů, kteří budou působit v poradním výboru FAA. Výbor poskytne úřadu FAA doporučení ke klíčovým otázkám integrace dronů, která umožní maximálně bezpečný a spolehlivý provoz dronů v rámci národního vzdušného prostoru.

  Informace o společnosti UPS
  UPS (NYSE: UPS) je světovou jedničkou v oblasti logistiky nabízející širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladů; usnadňující mezinárodní obchod a zavádějící moderní technologie za účelem efektivnějšího řízení světa obchodu. Společnost UPS má hlavní sídlo v Atlantě a působí ve více než 220 zemích a oblastech po celém světě. Společnost naleznete na webu na adrese ups.com a její blog na adrese longitudes.ups.com. Aktuální novinky o společnosti UPS naleznete na adrese pressroom.ups.com/RSS, případně můžete sledovat @UPS_News.

  Informace o společnosti Workhorse Group Inc.
  Workhorse Group, Inc. (NASDAQ: WKHS) je americký výrobce původních zařízení, který se zaměřuje na výrobu středně výkonných elektricky poháněných vozidel na přepravu balíků schválených Agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA) a plně integrovaných doručovacích dronů s bezpilotním vzdušným systémem (UAS) vypouštěných z nákladních vozidel v souladu s předpisy úřadu FAA. Vozidla společnosti Workhorse byla v minulosti prodávána do největších vozových parků v USA a Kanadě pro finální doručování (last-mile) a související účely. Další informace naleznete na adrese www.workhorse.com.

Kontakt: