Vydáno: 31.8.2009
Lufthansa

Lufthansa se dohodla na společném provozu s JetBlue

  Právě uzavřená dohoda o společném označování linek (code-share) s americkým leteckým přepravcem JetBlue umožní společnosti Lufthansa nabídnout vlastním cestujícím rozšířené možnosti cestování do USA a Portorika. Pod vlastním číslem letů bude Lufthansa nabízet spoje JetBlue do měst Buffalo, Syracuse, Rochester, Pittsburgh, Raleigh-Durham, Austin, New Orleans, Tampa, Fort Lauderdale, Fort Myers, West Palm Beach a San Juan. Pasažéři Lufthansy cestující z Mnichova a Frankfurtu mohou na lety JetBlue do těchto destinací bezproblémově přestoupit na newyorském letišti JFK nebo v Bostonu.

  „K více než dvěma stům našich destinací v 78 zemích světa přibude nyní díky partnerské společnosti JetBlue dvanáct dalších amerických měst,“ uvedla Dörte Klein, generální ředitelka společnosti Lufthansa v České republice a na Slovensku. „Na padesát našich spojů do Bostonu a New Yorku týdně je pro spolupráci s JetBlue ideálním základem. Z naší nové nabídky bude těžit jak česká firemní klientela, tak pasažéři směřující na dovolenou. V České republice v poslední době zaznamenáváme především zájem o destinace na americké Floridě,“ dodala Klein.

  Dohoda o společném provozu byla dnes postoupena k odsouhlasení americkému ministerstvu dopravy (Department of Transportation – DOT). Po schválení ministerstvem přepravce začne nové lety nabízet koncem září. Rezervovat je pak bude možné prostřednictvím cestovních kanceláří, online na stránkách www.lufthansa.com a www.jetblue.com nebo telefonicky na čísle 234 008 234.

  Lufthansa a JetBlue loni v lednu uzavřely sérii akciových transakcí, jejichž prostřednictvím Lufthansa získala v JetBlue podíl 15,6 %. Americký přepravce s centrálou v New Yorku denně vypravuje 650 letů do 56 destinací.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Jan Laštovička
  GSM: +420 602 389 165
  E-mail: jan.lastovicka@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon lufthansa_jet_blue.doc