Vydáno: 15.2.2002
Pioneer

U Barronů sedmička

  Praha 15. února 2002 – Ve výročním hodnocení největších světových fondových skupin za rok 2001 se podle ekonomického týdenníku Barron’s Magazine rodina otevřených podílových fondů Pioneer Investments umístila na sedmém místě. Fondy Pioneer jsou však jako jediné z první sedmičky snadno dostupné i pro drobné a střední české investory. Časopis v prvním únorovém čísle porovnával celkem osmdesát sedm fondových skupin. Hodnocení proběhlo v pěti kategoriích, do kterých byly fondy zařazeny podle investičního zaměření. Na konečné pořadí měla vliv i výše hodnoty spravovaného majetku.

  „V první investiční fondové lize mohou hrát jen dobré týmy,“ řekl Vladimír Fichtner, generální ředitel fondů Pioneer Investments v České republice. „A rating časopisu Barron’s nás mezi ně zařadil,“ dodal Fichtner. Oproti roku 2000, kdy se fondy Pioneer Investments umístily na jedenácté příčce, si v letošním roce polepšily o několik pozic. Před nimi se umístily fondové rodiny American Funds, Leg Mason Western Asset, STI Classic Funds, Calvert, WM Group Of Funds a Franklin Tempelton. V kategorii zdanitelných dluhopisů (taxable bonds) se fondy Pioneer Investments umístily jako druhé nejlepší.

  Časopis Barron’s provádí výzkum podle vlastních kritérií s pomocí ratingové agentury Lipper. Vydavatelem tohoto finančního týdenníku je americká mediální společnost Dow Jones & Co, která vydává také listy Wall Street Journal, Smart Money a další periodika orientovaná na ekonomiku.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Svobodová
  Email: gabriela_svobodova@cz.bm.com
  GSM: 0602/389 166

Soubory ke stažení:

Document Icon sedmicka.doc