Vydáno: 29.10.2013
UPS

Finanční výsledky UPS za 3. čtvrtletí 2013

  VE TŘETÍM ČTVRTLETÍ UPS VYKÁZALA 9,4% RŮST NA AKCII

  • Tahounem byla přeprava zásilek v rámci USA s 16% nárůstem provozního zisku
  • Výsledky na domácím americkém trhu podpořil segment E-commerce
  • Objemy z mezinárodních denních exportů vzrostly o 6,7 %; mimoexpresní přeprava o 11%
  • Provozní zisk divize Dodavatelské řetězce & Nákladní služby se zvýšil o 6,9% , provozní marže dosáhla 8,9 %
  • Od začátku roku bylo akcionářům vyplaceno 4,6 miliardy dolarů a 3,6 miliardy dolarů tvořily volné hotovostní toky (cash flow)
  • Celoroční výhled na upravený zředěný zisk na akcii za rok 2013 zůstává neměnný, v rozmezí 4,65 a 4,85 dolary

  ATLANTA, USA, 29. října 2013 – UPS (NYSE: UPS) oznámila za třetí čtvrtletí letošního roku zředěný zisk na akcii ve výši 1,16 dolarů, což představuje zlepšení o 9,4% oproti upraveným výsledkům za stejné období loňského roku. Celkové příjmy dosáhly 13,5 miliardy dolarů, o 3,4 % více, což bylo ovlivněno zejména zásilkami amerických internetových obchodů a silným nárůstem evropského exportu.

  Za tři měsíce (k 30. září 2013) UPS doručila více než jednu miliardu zásilek po celém světě, což představuje navýšení o 4,6 % oproti shodnému období předchozího roku.

  Nárůst objemu denní přepravy byl ovlivněn mezinárodním exportem a pozemní přepravou na domácím americkém trhu, které vzrostly o 6,7 %, respektive 3,0 %. Zákazníci po celém světě neustále hledají řešení, jež by snižovala náklady, o čemž svědčí 11% skok v exportu mezinárodních mimoexpresních zásilek za den.

  V loňském roce představoval podle vykázaných údajů zředěný zisk na akcii za třetí čtvrtletí 0,48 dolarů. Byl ovlivněn bezhotovostním poplatkem 559 milionu dolarů po zdanění na restrukturalizaci důchodových závazků pro některé zaměstnance.

  „UPS i nadále rozvíjí svoji globální výkonnost, díky které je schopná plnit měnící se požadavky zákazníků na dodavatelské řetězce,“ uvedl Scott Davis, předseda představenstva a generální ředitel společnosti UPS. „Investujeme do rozvíjejících se trhů, do distribuce zdravotnických produktů a našich celosvětových doručovacích modelů v rámci maloobchodu. UPS tak přináší řešení žádané zákazníky i výnosy očekávané našimi akcionáři.“


  Hotovostní toky (cash flow)

  V prvních devíti měsících roku 2013 (k 30. září) společnost UPS vytvořila 3,6 miliardy dolarů volných hotovostních toků, po zahrnutí kapitálových výdajů ve výši 1,6 miliardy dolarů. Společnost vyplatila dividendy ve výši 1,7 miliardy dolarů, což představuje nárůst o téměř 9 % na akcii ve srovnání s předchozím rokem. Firma také odkoupila 33 milionů akcií v hodnotě 2,9 miliardy dolarů.


  Přeprava zásilek v rámci USA

  Na domácím americkém trhu ve třetím čtvrtletí činil provozní zisk UPS 1,2 miliardy dolarů, což představuje téměř 16% nárůst. Provozní marže oproti loňskému upravenému výsledku vzrostla o 140 bazických bodů na 14,4 %. Příjmy se zvýšily o 5,0 % na 8,3 miliardy dolarů. Ke zlepšení přispěly nárůst objemu přepravy, snížení nákladů díky větší efektivitě, zlepšení v oblasti bezpečnosti, a také jeden pracovní den navíc.

  Podle vykázaných údajů dosáhl ve třetím čtvrtletí 2013 provozní zisk z přepravy v rámci USA 129 milionů dolarů a provozní marže činila 1,6 % v důsledku plateb za penzijní restrukturalizaci.

  Celkové příjmy na zásilku v segmentu přepravy na domácím americkém trhu vzrostly o 1,0 %, přičemž vyšší základní sazby byly většinou vyváženy nižšími palivovými příplatky, sníženou průměrnou hmotností zásilek a změnami ve skladbě služeb i klientů.

  Denní objem zásilek byl o 2,3 % vyšší než ve stejném období loňského roku a podpořily ho internetové obchody a růst v oblastech B2C i B2B. Objem letecké přepravy s doručením do druhého dne (Next Day Air) poklesl o 3,3 % v důsledku poklesu počtu listových zásilek.


  Mezinárodní přeprava

  Mezinárodní tržby se zvýšily o 2,5 % na 3,0 miliardy dolarů, přičemž denní objem zásilek vzrostl o 6,5 %. Denní objem vývozních zásilek se zvýšil o 6,7 %, v Evropě vzrostl o téměř 10 %, zatímco růst v oblastech mimo Asii stagnoval. Vnitrostátní přeprava v zemích mimo USA stoupla 6,3 % díky silnému růstu v celé Evropě a Kanadě.

  Celkový provozní zisk činil 417 milionů dolarů, což představuje meziroční pokles o 32 milionů dolarů. Byl ovlivněn negativním vývojem měnových kurzů a cenami paliva, které dosáhly 75 milionů dolarů. Provozní marže ve výši 13,8 % zůstala na špičce v oboru.

  Měnově neutrální exportní příjmy na zásilku poklesly o 5,4 %. Primárně byly poháněné růstem méně výnosných mimoexpresních produktů. Ve výnosech se také odrazily nižší palivové příplatky a změny obchodních tras.

  UPS rozšířila své zastoupení a portfolio služeb v Mexiku s cílem pomoci firmám přiblížit výrobu americkým spotřebitelům. Nedávno oznámený plán zahrnuje v oboru vůbec v první garantované pozemní spojení z USA, službu Preffered LCL Ocean z Asie a širší maloobchodní zastoupení v severním Mexiku.


  Dodavatelské řetězce a nákladní přeprava (Supply Chain & Freight)

  Provozní zisk se zvýšil o 7 % na 201 milionů dolarů, provozní marže pak o 60 bazických bodů na 8,9 %. Tržby v tomto segmentu oproti minulému roku mírně poklesly na 2,25 miliardy dolarů v důsledku růstu v nákladní přepravě (UPS Freight), který byl vyvážen poklesem v sektoru spedice (Forwarding).

  Jednotka Distribuce zlepšila provozní zisk a marži i přes pokračující investice do infrastruktury a technologií v oblasti zdravotnictví. Růst příjmů v oblastech zdravotnictví a poštovních služeb byl kompenzován poklesem v sektoru high-tech.

  Spedice vykázala zlepšení provozního zisku i marže, jež byly ovlivněny růstem v sektoru Ocean Forwarding a Brokerage a řízením nákladů.

  Příjmy v nákladní přepravě UPS Freight LTL (Less-Than-Truckload) vzrostly o 5,5 % v důsledku navýšení tonáže a sazeb. Provozní marže této divize mírně poklesla kvůli vyšším kompenzacím a výdajům na benefity.


  Výhled

  „Výsledky za třetí čtvrtletí byly solidní, v souladu s naším očekáváním,“ řekl Kurt Kuehn, finanční ředitel UPS. „Přestože se někteří hlavní maloobchodníci ke čtvrtému čtvrtletí vyjádřili opatrně k výdajům v souvislosti s vánočními svátky, očekávají vydatné on-line prodeje.“

  „Pozdní Den díkůvzdání vytvoří zhuštěnou špičku sezóny, která představuje řadu výzev z hlediska provozní náročnosti,“ pokračuje Kuehn. „Věříme však, že UPS je schopná zajistit úspěšné doručení během svátků. Proto ponecháváme náš celoroční výhled upraveného zředěného zisku na akcii beze změn, tedy v rozhraní 4,65 a 4,85 dolarů, což představuje nárůst 3 až 7 % ve srovnání s rokem 2012.“

  # # #

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy zahrnující možnosti inovativního doručení zákazníkům na globálním trhu; usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na www.pressroom.ups.com.

Kontakt: