Vydáno: 2.6.2002
KPNQwest/GTS

KPNQwest/GTS zajistilo plnou konektivitu

  Praha 2. června 2002 – V souvislosti s vyhlášením bankrotu nizozemské společnosti KPNQwest N.V. se objevily informace o možném přerušení internetové konektivity v jejích sítích. Česká dceřinná společnost KPNQwest/GTS oznámila, že ve spolupráci s významnými zahraničními operátory připravila pro své zákazníky plnohodnotné náhradní velkokapacitní přípojné trasy. Kapacita těchto připojení převyšuje stávající potřeby. Společnosti KPNQwest/GTS se tak pro případ výpadku podařilo pro uživatele svých sítí zajistit na území České republiky plnou telekomunikační obslužnost.

  „Finanční situace mateřské KPNQwest N.V. nebude mít žádný přímý vliv na kvalitu služeb poskytovaných našim zákazníkům,“ řekl Milan Rusnák, generální ředitel KPNQwest/GTS.

  Společnost KPNQwest/GTS v roce 2001 vytvořila dohromady tržby ve výši 2,3 miliardy korun a dosáhla zisku před úroky, odpisy a zdaněním (EBITDA) ve výši 345 miliónu korun. Celkové tržby se přitom v roce 2001 oproti roku 2000 zvýšily o 42%. V letošním roce si KPNQwest/GTS hodlá upevnit pozici největšího alternativního operátora, v prvním čtvrtletí vykázala celkové tržby na úrovni 614 milionů korun a EBITDA 111 milionů korun. Nárůst tržeb oproti stejnému období roku 2001 tak činí 22%.

  KPNQwest/GTS je v ČR největším alternativním operátorem, poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb.

  Kontakt:
  KPNQwest/GTS
  David Duroň, marketingový ředitel a tiskový mluvčí
  Tel.: 02/96 157 376
  E-mail: david.duron@gtsgroup.cz

  Donath-Burson-Marsteller
  Radek Stavěl
  GSM: 0602-682 608
  E-mail: radek_stavel@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon propojeni_bez_vypadku_md_.doc