Vydáno: 5.9.2001
CME

Arbitráž rozhodla ve prospěch České republiky

  Hamilton (Bermudy)/Praha 5. září 2001 - Společnost Central European Media Enterprises potvrdila, že v souvislosti s nároky vznesenými Ronaldem S. Lauderem vůči ČR kvůli znehodnocení investice společnosti CME do ČNTS rozhodl mezinárodní arbitrážní tribunál ve prospěch České republiky. Arbitrážní řízení ve sporu o možném porušení vzájemné dohody o ochraně investic mezi USA a ČR probíhalo před tříčlenným arbitrážním tribunálem podle arbitrážních pravidel komise OSN pro mezinárodní obchodní právo (UNCITRAL) v Londýně od 5. do 12. března 2001. Arbitrážní nález byl vydán včera. Právním zástupcům R. S. Laudera však dosud nebyl doručen.

  „Rozhodnutí arbitrážního tribunálu v případě R. Laudera je pro CME zklamáním," uvedl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Přesto však v arbitrážním řízení zahájeném vůči ČR společností CME podle nizozemsko-české dohody o vzájemné ochraně investic očekáváme příznivější verdikt," dodal Klinkhammer.

  Arbitrážní řízení vyvolané Ronaldem S. Lauderem bylo jedním ze dvou sporů vedených kvůli nedostatečné ochraně zahraničních investic do ČNTS. V druhém z nich, zahájeném z podnětu majoritního vlastníka ČNTS, společnosti CME se sídlem v Nizozemí, na základě nizozemsko-české dohody o vzájemné ochraně investic, proběhlo slyšení před jiným arbitrážním tribunálem ve Stockholmu od 23. dubna do 2. května 2001. Vydání rozhodčího nálezu, na který včerejší rozhodnutí londýnského arbitrážního tribunálu nemá žádný vliv, se očekává v nejbližších dnech.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: O602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Lauder_cz.doc