Vydáno: 18.7.2001
CME

Robert E. Burke provozním ředitelem CME

  Hamilton/Praha 18. července 2001 – Společnost Central European Media Enterprises (CME) oznámila, že jmenovala Roberta E. Burkeho svým provozním ředitelem (Chief Operating Officer). Robert Burke má dvacetiletou praxi v řízení provozu televizních stanic v mezinárodním prostředí. Velkou část své kariéry strávil v televizní stanici Worldwide Television News (WTN), která je součástí americké společnosti ABC. Ve své nové funkci bude dohlížet na provozní operace vysílací skupiny CME, která působí v Rumunsku, Slovinsku, Slovensku a na Ukrajině a soustředí zejména na využití potenciálu partnerských televizních stanic při přípravě zpravodajství, využívání programových knihoven i jejich kreativních produkčních kapacit.

  „Robert Burke přichází do CME v pravý čas,“ řekl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Veškeré stanice z naší vysílací skupiny vykázaly v loňském roce pozitivní cash flow. Díky našemu vzrůstajícímu podílu na trhu je nepochybné, že na těchto rychle se rozvíjejících trzích zaujímáme přední pozici. CME hodlá plně využít zkušeností R. Burkeho v oblasti efektivního řízení provozu televizních stanic,“ dodal.

  Robert Burke, 49, pracoval ve WTN, divizi ABC Inc., v těchto funkcích: prezident a výkonný ředitel od 1995 do 1998, prezident a provozní ředitel od 1992 do 1994, výkonný viceprezident od 1989 do 1992 a viceprezident pro zpravodajství od 1985 do 1985. Mezinárodní televizní stanice WTN byla až do svého prodeje v roce 1998 přední a jedinou ziskovou televizní zpravodajskou skupinou se zákazníky ve 125 zemích. Burke se podílel na úspěšném rozvoji a diverzifikaci provozů WTN. Pod jeho vedením se WTN stalo vysoce ceněným poskytovatelem televizních programů se zpravodajským obsahem ve střední a východní Evropě. Robert Burke započal svou kariéru v televizním businessu jako reportér a producent pro ABC News.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602/222 128
  Fax: 02/2421 1620
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon burke_cz.doc