Vydáno: 2.11.2003
Daventree

Vlastnická práva akcionářů HPH zůstávají nedotčena

  Praha 2. listopadu 2003 – Společnost Daventree Trustees Ltd., ktera spravuje Trust akcionářů Harvardského průmyslového holdingu (HPH) se sídlem na Kypru, oznámila, že v souladu s původním plánem bude i nadále pokračovat ve výplatě podílů z kapitálu Trustu I. Podílníkem trustu se stal každý z akcionářů HPH, registrovaných ke 4. 12. 2002. Na každou akcii, respektive podíl v Trustu I., připadá zhruba 6,90 dolarů, tedy dnes přibližně 189 Kč. Tento trust byl založen v prosinci loňského roku s cílem výplaty volných finančních prostředků registrovaným akcionářům HPH. Dosud byly podíly vyplaceny téměř 70 tisícům z celkových 240 tisíc podílníků Trustu I. v celkové výši přibližně 30 milionů dolarů. Přijetí této výplaty nemá žádný vliv na vlastnictví akcií HPH ani na možnou budoucí výplatu dalších podílů..

  „Vlastnická práva akcionářů HPH zůstávají výplatou zcela nedotčena,“ uvedl Tomáš Ševčík, ředitel společnosti Daventree Trustees Ltd. „Navzdory obstrukcím některých menšinových akcionářů HPH i samotného Viktora Koženého probíhá výplata z prostředků Trustu I. zatím úspěšně. Každý se může sám rozhodnout, komu uvěří. My nikomu nic neslibujeme, ale na podílech vyplácíme vše, co se ve prospěch podílníků trustu podařilo zpeněžit. Pokud se brzy podaří zpeněžit další aktiva, budeme vyplácet další prostředky všem, kdo prokáží svůj nárok a o výplatu projeví zájem,“ dodal. Pokud někteří z podílníků, nebo jejich případní dědicové, nepožádají o výplatu dividend ani v příštích deseti letech, připadnou zbývající nevyplacené prostředky na charitu, zřejmě ve prospěch Mezinárodního červeného kříže v České republice.

  Společnost Daventree Resources Ltd., která volné finanční prostředky pro Trust I. uvolnila, je dceřinou společností Harvardského průmyslového fondu, nástupnické společnosti harvardských fondů z kupónové privatizace. Výplaty touto formou probíhají proto, že někteří menšinoví akcionáři HPH neustále napadají postup vedení společnosti různými žalobami a znemožňují tak výplatu prostředků přímo společností HPH. K výplatě jsou používány výhradně peníze získané z prodeje ruské ropné společnosti Sidanko.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon dividenda_neni_prodej_final.doc