Vydáno: 2.5.2012
Šance pro děti

Makrosvět Milana Blšťáka pomůže dětem

  Praha 2. května 2012 – Originalita a hloubka záběrů vedly zpravodajskou agenturu Reuters k zařazení deseti unikátních makrofotografií Milana Blšťáka do charitativní online aukce Šance pro děti spuštěné začátkem tohoto týdne. Samostatnou kategorii „Makrosvět Milana Blšťáka“ tvoří originály limitované série, které přední český fotograf do internetové aukce sám věnoval. Podobně jako u další stovky dražených fotografií z celého světa pořízených fotoreportéry Reuters dražitel obdrží certifikát o autentičnosti velkoformátového snímku. Veřejnost se aukce může zúčastnit od 30. dubna do 10. května na stránkách www.sanceprodeti.cz.

  „Makrofotografie Milana Blšťáka jsou plné barev a harmonie. A přesně takový má být i svět dětí,“ říká Edita Laváčková z české pobočky zpravodajské agentury Reuters. Letošní internetová aukce má znovu za cíl přispět ke zlepšení podmínek ve vybraných dětských domovech.

  O přízeň dražitelů se utká celkem sto deset fotografií z celého světa rozdělených do tématických sekcí Lidé, Zvířata, příroda a panorama, Sport, Různé a Makrosvět Milana Blšťáka. Slavnostní předání vydražených fotografií se bude konat 31. května v pražském hotelu Courtyard by Marriott Prague Flora.

  Výtěžek veřejné fotoaukce bude věnován vybraným kojeneckým ústavům, dětským domovům a občanskému sdružení Děti patří domů zaměřenému na podporu pěstounské a adoptivní péče. V loňském roce se podařilo získat více než 585 000 korun.

  Milan Blšťák (1957) absolvoval ČVUT, obor mikroelektronika. Kromě fotografování se věnuje profesně počítačové grafice. Původně se zaměřoval zejména na záběry hor, přírody a dětí; v roce 1997 objevil poprvé svět makrofotografie a od té doby se jí věnuje téměř výhradně. Jeho fotografie se během posledních 15 let objevily už na padesáti autorských výstavách u nás i zahraničí. V roce 2000 získal 3. místo v prestižní soutěži Czech Press Photo v kategorii „Příroda a životní prostředí“. Milan Blšťák stál u zrodu projektu Šance pro děti a je jedním z předních partnerů fotoaukce. Více na www.blstak.cz.

  Podrobné informace o charitativní internetové aukci Šance pro děti naleznete na www.sanceprodeti.cz.

Kontakt: