Vydáno: 1.7.1999
CME

Železný se zbavuje svého podílu v CET 21

  Praha 1. července 1999 – Dnes, krátce po dvanácté hodině Vladimír Železný převedl svůj údajný obchodní podíl ve společnosti CET 21 ve výši 60 % na akciovou společnost MEF Holding. Na dnešní valné hromadě CET 21 si převod odsouhlasil sám Vladimír Železný prostřednictvím svého zástupce bez souhlasu ostatních společníků. Zástupce společnosti CME v této souvislosti poukázal na neplatnost valné hromady CET 21. Pokus o převod podléhá ze zákona schválení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta však převod obchodních podílů od Železného společníků, kterým měl údajně získat v CET 21 majoritu, dosud nechválila.

  „Železný tím potvrdil naše přesvědčení, že je klidně schopen podvést nejen své společníky, partnery a konec konců i diváky TV NOVA, ale zejména zaměstnance ČNTS,“ reagoval Jan Vávra, generální ředitel ČNTS, na nejnovější Železného aktivitu. „Zřejmě mu na licenci nezáleží tolik jako na vlastním prospěchu,“ dodal.

  Společnost MEF Holding se poprvé objevila v kauze TV NOVA v souvislosti s jejím podílem ve společnosti Racie, která vlastní Karlovarskou korunní kyselku, dobře známou z pořadu „Volejte řediteli“. Po Železného oznámení o založení nové servisní organizace pro CET 21 s názvem Česká produkční 2000 se prokázalo, že tuto společnost, které Investiční a Poštovní banka údajně poskytla úvěr ve výši jedné miliardy opět vlastní MEF Holding. Toto kapitálové i personální propojení zejména ve vazbě na skutečnost, že IPB je stoprocentním vlastníkem vysílací licence TV Prima jen potvrzuje obavy, že může jít o další krok v realizaci Železného plánu na ovládnutí českého komerčního televizního trhu.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon prevod2.doc