Vydáno: 15.10.2001
E-Forum

e-kumenické forum ve Svatovítské katedrále

    Praha, 15.října 2001 – Multireligiózní shromáždění, které se zítra v podvečer uskuteční ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě v rámci konference Forum 2000, budou moci prostřednictvím internetu sledovat lidé na celém světě. V přímém přenosu na internetových stránkách E-Fora, oficiální doprovodné akci Fora 2000, tak můžeme být svědky meditativního setkání představitelů křesťanství, hinduismu, buddhismu, islámu a judaismu.

    „Moderní komunikační technologie se stanou médiem globálního meditačního shromáždění,“ řekl Federico Díaz, představitel E-Fora. „Účastníci reprezentují různé civilizační proudy a hlavní světová náboženství. Jejich vzájemná komunikace je v dnešní době obzvlášť důležitá,“ dodal Díaz.

    E-Forum bude na adrese www.e-forum.cz působit po celou dobu konání konference Forum 2000 a také po jejím skončení. Jeho cílem je nejenom zprostředkovat důležité události Fora 2000, ale také vyvolat celosvětovou diskusi na řadu témat, tentokrát především z oblasti lidských práv a vzdělávání, které jsou stěžejními sledovanými body Fora 2000. Právě díky společné komunikaci a diskusi se podle tvůrců a realizátorů projektu E-Forum mohou lidé z různých částí světa navzájem přiblížit a naučit se respektovat názory druhých. Globální komunikační platformu, propojení a další videokonference, například se Šimonem Perésem, Jeffrey Sachsem, Grigorijem Javlinským či Richardem von Weizsäckerem, zajistila společně s kolegy z E-Fora společnost GTS.

Soubory ke stažení:

Document Icon forum_online.doc