Vydáno: 9.9.1999
CME

Na 215 lidí přišlo o práci Česká lekce zahraničním investorům

  Praha 9. září 1999 - Česká nezávislá televizní společnost dnes oznámila spolu se CME, svým majoritním vlastníkem, že s okamžitou platností zastavuje veškeré technické a produkční aktivity. Tento krok je reakcí na opakované odmítnutí Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání zabývat se zjevným porušováním licenčních podmínek k vysílání TV NOVA ze strany CET 21 a Vladimíra Železného. Ukončení pracovního poměru 215 pracovníků ČNTS se odehrává důsledně v souladu s ustanoveními zákoníku práce.

  „Dnes se rozcházíme se všemi, kteří spolu s námi věřili ve spravedlnost a prosaditelnost práva v této zemi. Dosud však zbytečně,“ řekl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Je to smutné rozuzlení situace, v níž jsou zahraničnímu investorovi upírány právní nároky z investic učiněných v dobré víře jen proto, že státem určené regulační orgány nejsou schopny konat v souladu se zákony České republiky. Pro zahraniční investory je to jistě zajímavá lekce,“ varoval Klinkhammer.

  I přes současný nepříznivý vývoj situace CME očekává, že jak u českých, tak mezinárodních soudů své právní nároky v plném rozsahu prosadí. Přesto však zůstává jediným orgánem, v jehož rukou je obnovení provozu ČNTS a zajištění další práce pro její bývalé zaměstnance, Rada ČR pro rozhlasové a televizní vysílání.

  Všichni propouštění zaměstnanci dostanou odstupné. V dopisu podepsaném Klinkhammerem a Vávrou obdrželi zaměstnanci rovněž informaci o tom, že vedení společnosti je připraveno k dalšímu jednání o jejich budoucím možném zaměstnání u ČNTS. K jednání však může dojít až tehdy, kdy se CME spolu s ČNTS budou znovu moci podílet na celoplošném televizním vysílání v České republice.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon propust.doc