Vydáno: 5.8.2004
Evžen Amler

Amler: Fotbal teď není nic pro mě

  Praha 5. srpna 2004 – Bývalý fotbalový rozhodčí Evžen Amler a předseda Unie českých fotbalových rozhodčích jednoznačně odmítl obvinění, že by měl v minulosti v souvislosti s výkonem funkce asistenta rozhodčího vyžadovat či přijímat nějaké úplatky. Proti obvinění, které při vší úctě k orgánům činným v trestním řízení považuje za zcela absurdní, podá stížnost. Tu jeho právní zástupce právě připravuje. Do úplného vyšetření a odložení případu zmrazí Amler své veškeré aktivity související s českým fotbalem včetně funkce v UČFR.

  „Obvinění se hluboce dotýká mé profesionální i občanské cti. Trvám na tom, že jsem žádný úplatek nikdy nepřijal,“ uvedl rozhořčený Amler. „Stejně tak jsem nikdy nepřijal ani žádnou nabídku úplatku,“ dodal.

  „Zajímavé je, že obvinění se objevuje v době, kdy jsem rázně vystoupil proti nešvarům v českém fotbale. Do uzavření případu s ním už nechci mít nic společného. Jsem přesvědčen, že nejen v mém případě, ale i v dalších, se ukáže, že pravda je zcela někde jinde,“ tvrdí Amler.

  Amlerovo obvinění bylo vykonstruováno na základě jeho údajné souhlasné reakce na nabídku úplatku ve výši 2000 Euro v případě vítězství Viktorie Žižkov nad 1. FC Synot a.s. a 1000 Euro při remíze. Nabídka údajně zazněla v telefonickém rozhovoru od bývalého manažera žižkovského klubu Ivana Horníka. V tomto utkání prohrála Viktorka v 8. listopadu 2003 na hřišti Synotu v Uherském Hradišti 5:0. „Jestli je tohle zmanipulovaný výsledek ve prospěch Viktorie, pak nevím…,“ uzavřel Amler.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Amler_odmíta_obvineni.doc