Vydáno: 16.9.2002
OMI

Soud zamítl návrh společnosti Aqua

    Praha/Příbram 16. září 2002 – Krajský soud v Praze zamítl návrh společnosti Aqua Příbram na vydání předběžného opatření, které mělo zabránit naplnění smlouvy mezi městem Příbram a společností OMI Česká republika o provozování vodohospodářských služeb. Soud ve svém usnesení dospěl k závěru, že společnost Aqua nedokázala svůj návrh dostatečně zdůvodnit.

    „Společnost Vivendi nesmí bránit naplnění smlouvy jen proto, že ve výběrovém řízení nezvítězila,“ prohlásil Max Edington, vedoucí projektu OMI pro Příbram. „Rychlé naplnění příslušných smluv v souladu s výsledky výběrového řízení je v zájmu města, jeho obyvatel, ale i okolních obcí. Splnění našeho závazku vůči městu zůstává prioritou OMI,“ dodal Edington.

    Smlouva mezi Příbramí a společností OMI, která byla městem vybrána na základě nejvýhodnější nabídky pro město i občany, byla podepsána 1. srpna s platností od 1. září tohoto roku. Přesto zatím nemůže být realizována. Předběžné opatření totiž vydal na žádost jiné společnosti ze skupiny Vivendi, 1. JVS, která ve výběrovém řízení města neuspěla, Městský soud v Praze. Společnost OMI se však proti tomuto verdiktu odvolala.

    OMI Česká republika je pobočkou americké Operations Management International (OMI) ze skupiny CH2M HILL. Ta dosahuje ročních výnosů 2,5 miliardy dolarů a zaměstnává po celém světě 13 tisíc pracovníků. CH2M HILL je v ČR aktivní od roku 1991 a v roce 1996 v Praze zřídila své zastoupení. Je dlouhodobě zapojena do podpůrných programů jako jsou USTDA a Phare či projekty financované Fondem národního majetku v ČR.

Soubory ke stažení:

Document Icon Aqua_neuspela.doc