Vydáno: 24.8.2001
CME

Sídlo Železných v Sibeliově ulici obstaveno

  Praha 24. srpna 2001 – Česká justice pokračuje důsledně v zajišťování movitého i nemovitého majetku, z jehož prodeje má být uspokojena pohledávka společnosti CME za Vladimírem Železným v miliardové výši. Kvůli důvodným pochybnostem o charakteru převodů majetku Vladimíra Železného a jeho bývalé ženy Marty nařídil Obvodní soud pro Prahu 6 akciové společnosti Sibeliova předběžným opatřením, aby se zdržela zcizení nebo zatížení nemovitostí v Sibeliově ulici v pražských Střešovicích. Hodnota zajištěných nemovitostí se odhaduje na téměř 40 milionů korun. Vladimír Železný tyto nemovitosti i po rozvodu se svou ženou Martou dosud zjevně používá k soukromým účelům.

  Obstavené nemovitosti v Sibeliově ulici byly podle zjištění soudu do roku 1999 součástí společného jmění manželů Železných. Ti týden poté, co proti Vladimíru Železnému společnost CME v Amsterodamu podala arbitrážní návrh, uzavřeli kupní smlouvu se společností Tanzberg Mikulov a převedli na ni tyto nemovitosti. Železný přitom v ní již tehdy vlastnil 99 procent akcií a byl v ní předsedou představenstva. Podle dostupných údajů jím je dodnes.

  Společnost Tanzberg Mikulov jednáním dalšího člena představenstva a Železného právníka Aleše Rozehnala pak následně založila dceřinnou společnost Sibeliova a vložila do ní nyní obstavené nemovitosti jako nepeněžitý vklad. Ve statutárních orgánech Sibeliova působí stejní Železného právníci jako ve společnosti Tanzberg Mikulov i Anser Aureus, Dlouhá třída a Thunovská.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Sibeliova_cz.doc