Vydáno: 29.6.2003
Prague Biennale

Zájem o Prague Biennale stoupá

  Praha 29. června 2003 - Vedení sbírky moderního umění Národní galerie uvítalo zájem české umělecké i laické veřejnosti o zahájení prvního ročníku celosvětové přehlídky mladého umění Prague Biennale. Za první dva dny navštívilo výstavní prostory ve Veletržním paláci na 5000 návštěvníků.

  Giancarlo Politi, hlavní organizátor výstavy a vydavatel mezinárodního časopisu o umění Flash Art, však vyjádřil údiv nad tím, že podle vyjádření v českých médiích označily některé pražské galerie, jako např. Futura, své akce za doprovodné k pražskému bienále. Politi potvrdil, že v souvislosti s výstavou ve Veletržním paláci nejsou pořádány ani podporovány žádné doprovodné akce, které by s Prague Biennale přímo či nepřímo souvisely.

  Povzbuzeni pozitivní odezvou prvních dnů výstavy potvrdili organizátoři zájem o založení nové tradice ve spolupráci s Národní galerií v Praze. První ročník právě zahájeného bienále představuje díla více než 260 umělců z 57 zemí světa v pojetí 27 renomovaných kurátorů pod vedením Heleny Kontové. Hlavním sponzorem přehlídky je akciová společnost Karlovarské minerální vody.

  Podle pořadatelů má podtitul prvního ročníku bienále „Periferie se stávají centrem" dokumentovat proces rozkladu velkých mezinárodních center umění ve prospěch dosavadních periferií s bohatou kulturní vitalitou. Na bienále, které se letos poprvé koná v Praze, jsou zastoupeni i umělci z Číny, Afriky či ze Střední Ameriky.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Prague_ Biennale1.doc