Vydáno: 2.8.2002
CME

CME získala další finanční zdroje

  Hamilton (Bermudy)/Praha 2. srpna 2002 – Společnost Central European Media Enterprises Ltd. (CME) oznámila, že podepsala úvěrovou dohodu se skupinou finančníků vedenou pobočkami společnosti Golden Tree Asset Management. V jejím rámci získá CME překlenovací úvěr ve výši 30 milionů dolarů.

  „Úvěr využijeme pro rozvoj našich úspěšných televizních stanic. Současně nám dává jistotu, že budeme moci věnovat veškeré potřebné prostředky na to, aby Česká republika dostála svým mezinárodním smluvně přijatým závazkům,“ uvedl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel, v komentáři k získání nových zdrojů financování pro CME.

  Počátkem září (2.-13.9) proběhne plánované slyšení stockholmského arbitrážního tribunálu. Ten určí, jak vysokou náhradu škody obdrží CME od České republiky. Ta bude podle rozhodnutí tribunálu z loňského září odvozena od spravedlivé tržní hodnoty zničené investice CME v ČR k 5. srpnu 1999. „Požadavek CME na náhradu škody ve výši 526,9 milionů dolarů a úroků je podložen přesvědčivými důkazy,“ uvedl Klinkhammer v této souvislosti.

  Sjednaný úvěrový rámec předpokládá čerpání ve dvou tranších po 15 milionech dolarů. Úroková sazba byla stanovena na 12 % p.a. Úvěr je zajištěn zástavou nejdůležitějších dceřinných společností CME. Společnost Golden Tree rovněž získá zaručenou možnost nákupu akcií CME typu A za fixní cenu 20,03 dolarů za jednu akcii. Přesný počet akcií pro Golden Tree bude určen na základě kalkulace návratnosti. V případě, že CME vyčerpá úvěr v plné výši, bude společnosti Golden Tree nabídnuto k odkupu nejméně 174 000 akcií, maximálně však 348 000 kusů.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon CME_ma_zdroje_cz.doc