Vydáno: 25.6.2019
BEL Sýry Česko

Kvůli nepravdivým nařčením už není Veselá kráva veselá

    Praha 25. června 2019 – Včerejší díl pořadu „A DOST!“ odvysílaný internetovou Televizí Seznam zveřejnil výsledky testování 20 značek tavených sýrů. Veselá kráva byla nepravdivě kritizována za to, že obsahovala přidané fosfáty navzdory tvrzení výrobce, že produkt je „bez éček“. Obsah fosfátů má být uveden také na obalu.

    „Výrobek, který byl předmětem testování neobsahuje, a to bych chtěl zdůraznit, neobsahuje žádné fosfáty pocházející z tavicích solí nebo jakýchkoliv přídatných látek,“ dodává Boyan Neytchev, managing director společnosti Bel CEE. „Veselá kráva bez E je jedinečný produkt vycházející z nově vyvinutého receptu, který nepoužívá žádný jiný výrobce. Bel si za svým produktem stojí, a s veškerou úctou ke Státnímu veterinárnímu ústavu, si dovolujeme se vší důrazností zpochybnit jeho zjištění. A mluvíme-li o „bezfosfátovém“ obalu, doporučuji zkontrolovat všechny ostatní mléčné výrobky, tedy mléko, tvrdé sýry, tvaroh a další, jaké informace uvádějí na svých etiketách. Souhlasíme však s tím, že náš výrobek obsahuje fosfáty, které se zcela přirozeně vyskytují v mléce a jiných mlékárenských produktech.“

    Bel je zodpovědná společnost, jejíž značky jsou primárně konzumovány v rodinném prostředí a reprezentují hodnoty silné integrity a závazky vůči spotřebitelům. Naším cílem je nabízet co nejzodpovědnější výrobky v udržitelném dlouhodobém trendu. Náš závazek být transparentní vůči spotřebitelům je pro nás nade vše.

Kontakt: