Vydáno: 29.3.2001
Boeing

Aero pro Super Hornet

  St. Louis/ Vodochody, 29. března 2001 – Aero Vodochody získalo od společnosti Boeing zakázku na výrobu komponentů pro letoun F/A-18 E/F Super Hornet. Aero Vodochody bude montovat deset souprav dveří pro kanon tohoto letounu a osm dalších dveří vyrobí a smontuje. Dokončení zakázky je plánováno na březen 2002. Po ověření kvality a při dodržení dojednaného termínu lze očekávat rozšíření kontraktu s Aerem Vodochody na výrobu dalších 204 dveří pro kanon letounu Super Hornet do roku 2004. Není také vyloučeno zapojení Aera Vodochody do výroby a montáže dalších dílů a souprav pro tento program firmy Boeing.

  „Přesvědčili jsme se, že Aero Vodochody je nejen firma s tradicí, ale je schopno vyrábět ve vysoké kvalitě, efektivně a včas,“ uvedla Lissa Hollenbecková, náměstkyně ředitele pro program F/A-18 společnosti Boeing. „Chceme, aby naše spolupráce na programu Super Hornet byla dlouhodobá a rozšiřovala se. Potvrzujeme tím náš zájem zadávat významné objednávky do Aera Vodochody,“ dodala Lisa Hollenbecková.

  „Získání této zakázky je pro nás šancí podílet se na výrobě špičkového letounu,“ řekl Jan Dvořák, vedoucí tohoto projektu v Aeru Vodochody. „A tyto dvéře by nám mohly otevřít další dvéře k ještě významnějším kontraktům,“ dodal Jan Dvořák.

  F/A-18E/F Super Hornet je taktický a bojový letoun příští generace, který má schopnosti, flexibilitu a výkon nutné k modernizaci vzdušných a námořních sil kterékoliv země. Super Hornet, na jehož výrobě se podílí společnosti Boeing, Northrop Grumman, GE Aircraft Engines, Raytheon a 2000 dalších dodavatelů, představuje program, který nabízí možnost participovat na nejnovějších technologických postupech s mnohaletou perspektivou.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Josef Vacl
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  E-mail: josef_vacl@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon AVHornet.doc