Vydáno: 21.2.2002
Karlovarské minerální vody

Karlovarské minerální vody postupují v souladu se zákonem

  Karlovy Vary 20. února 2002 – Akciová společnost Karlovarské minerální vody dnes uveřejnila některé informace o nabytí svých podílů ve společnostech Poděbradka a Hanácká kyselka. Stalo se tak v reakci na nedávno publikované spekulace o tom, že by Karlovarské minerální vody měly bez souhlasu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) z 80% ovládat český trh s minerálními vodami.

  „Vím, že postupujeme přesně v souladu se zákonem a účelovým tlakům konkurence rozhodně nehodlám ustupovat,“ uvedl Antonio Pasquale, předseda představenstva společnosti KMV. „Trvám na tom, že až do definitivního rozhodnutí ÚOHS ve věci fúze nebudeme žádné další informace poskytovat,“ dodal.

  Společnost KMV nabyla 100% obchodního podílu ve společnosti Poděbradka, s.r.o., 14. května 2001. V souladu s § 8 tehdy platného zákona na ochranu hospodářské soutěže č. 63/1991 Sb. a v řádném termínu požádaly Karlovarské minerální vody ÚHOS o souhlas se spojením obou firem. Řízení dosud není ukončeno.

  Ve společnosti Hanácká kyselka drží KMV podíl ve výši 35%, který získala nákupem společnosti DKV Invest v roce 1998. „S tak nízkým podílem nelze hovořit o žádném ovládání,“ uzavřel Pasquale.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602/222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon postup_dle_zakona1.doc