Vydáno: 4.6.2013
UPS

Nové logistické centrum UPS v Číně

  Zákazníkům v Číně přináší osvědčené postupy, špičkové technologie, odborné znalosti a inovativní řešení

  Chang-čou, Čína, 4. června 2013 – UPS (NYSE: UPS) minulý týden oficiálně otevřela nové logistické centrum zaměřené na zdravotnictví v Chang-čou, v čínské provincii Zhejiang, jež významně rozšíří distribuční zdravotnickou síť UPS v Asii. Moderní logistické centrum je vybaveno špičkovými technologiemi pro zajištění bezpečnosti a ochrany přepravovaných produktů. Je navrženo tak, aby zajistilo plynulost a návaznost globálních řešení pro zdravotnické společnosti, jež chtějí expandovat do Číny, zajistit přepravu v rámci tohoto trhu a export ze země.

  Čína byla výkonnými manažery pro oblast zdravotnické péče v rámci dotazování pátého výročního průzkumu UPS „Pain in the (Supply) Chain“ nedávno označena za trh, jež nabízí nejvíce příležitostí k expanzi. Globální průzkum vedoucích pracovníků mapuje názory na problematiku a příležitosti v průmyslu.

  „Čína je jedním z nejdůležitějších trhů pro UPS i naše zákazníky,“ řekl Jim Barber, prezident UPS International. „Investujeme do špičkových řešení pro naše zákazníky. Jejich prostřednictvím reagujeme na růst spotřebitelské poptávky v oblasti zdravotní péče a posilujeme postavení naší firmy v Číně.“

  UPS úzce spolupracuje s místními vládami ve snaze podpořit rozvoj informačních technologií, které jsou rozhodující pro zajištění bezpečnosti a ochrany produktu. Navíc všichni zákazníci UPS z oblasti zdravotnictví mají přístup ke globální IT platformě firmy. Díky ní je produkt sledovatelný během přepravy celým dodavatelským řetězcem.

  Supermoderní logistické centrum v Chang-čou specializované na oblast zdravotnictví tvoří 22.000 metrů čtverečních plochy. Je navržené tak, aby splňovalo specifické nároky farmaceutických firem na skladování a distribuci. Obsluhu centra tvoří tým zaměřený na zajištění kvality. Centrum v Chang-čou se může pochlubit také plně automatizovaným systémem zaměřeným na sledování produktů a nabízí inovativní a přizpůsobitelné řešení pro splnění specifických potřeb klienta.

  Prostřednictvím tohoto logistického centra chce UPS představit nový a efektivní obchodní model na čínském trhu. Je určen ke snížení nákladů v dodavatelském řetězci a potlačuje potřeby zdravotnických firem na výstavbu a investování do svých vlastních distribučních skladů.

  „Mnoho zdravotnických firem v Číně vyžaduje velmi náročná řešení týkající se dodavatelských řetězců. Vidíme zde proto rostoucí obchodní příležitosti,“ uvedl Richard Loi, prezident UPS v Číně. „Logistické centrum v Chang-čou spolu se stávajícím zdravotnickým zařízením v Šanghaji urychlí přepravu zboží na klíčové trhy v Číně a je důkazem odhodlání UPS posílit naši čínskou přepravní síť.“

  Zahájení provozu centra se účastnila i společnost MSD, lídr v oblasti zdravotnictví, který je v USA a Kanadě znám pod jménem Merck. MSD je inovátorem ve svém oboru a současně první společností, která zařízení UPS v Chang-čou využívá.

  „V Chang-čou zakládá své pobočky mnoho nadnárodních firem. Jsme rádi, že jsme mohli s UPS spolupracovat na zlepšení standardů čínského zdravotnictví,“ uvedl Zhao Liming, viceguvernér oblasti Xiaoshan. „Logistická infrastruktura a odborné znalosti, které přináší, zcela jistě pomáhají posílit pozici Chang-čou jako významného zdravotnického přepravního uzlu.“

  Globální přístup ke zdravotnictví

  V uplynulém měsíci UPS získala certifikáty ISO (International Standardization Organization) 13485:2003 a 9001:2008 dokládající kvalitu řídících systémů v rámci celé její globální přepravní sítě. ISO nastavuje globální standardy napříč obory s cílem zvýšit jejich efektivitu. Z toho těží především rozvíjející se trhy s rostoucím podílem zdravotnictví a potřebou zajistit osvědčené postupy v řízení kvality.

  „Naše certifikace ISO jsou důkazem závazků UPS ke kvalitě v globálním měřítku,“ uvedl Craig Foster, senior vicepresident UPS pro dodavatelské řetězce a logistiku zdravotnictví v Asii a Tichomoří. „Naše specializovaná zdravotnická zařízení v asijsko-tichomořské oblasti (APAC) umožňují komplexní služby, které nabízíme zákazníkům z oborů farmaceutických, biotechnologických a lékařských zařízení.“

  Otevření centra v Chang-čou je součástí globální strategie zaměřené na expanzi v oblasti zdravotnictví. První zdravotnické centrum UPS otevřela v roce 2011 v Singapuru, a pak rychle následovaly další tři ve třetím čtvrtletí roku 2012 v Chang-čou, čínské Šanghaji a australském Sydney. Letos UPS oznámila svůj záměr na akvizici evropské firmy zaměřené na zdravotnickou logistiku a rozšířila pět svých stávajících severoamerických center.

  UPS poskytuje zdravotnickým firmám kvalitní služby širokého portfolia specializovaných služeb nákladní i balíkové přepravy a distribučních služeb v Asii a na celém světě. Globální zdravotnická síť UPS zahrnuje 41 specializovaných zdravotnických zařízení o rozloze 595.000 metrů čtverečních. Zahrnuje například služby zaměřené na přepravu zásilek citlivých na výkyvy teploty, zajištění přepravy v souladu s místními předpisy, monitorování a zabezpečení, kompletaci a značení, řízení poptávek a pohledávek. UPS pomáhá výrobcům v oblasti zdravotnictví vyhovět přísným a mnohdy komplexním nařízením a je flexibilním partnerem v měnícím se podnikatelském prostředí. Současně spolehlivě slouží zákazníkům, kteří stále častěji působí v globálním měřítku.

  Více informací o zdravotnických službách UPS získáte na www.ups.com/helathcarelogistics.

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com, korporátní blog naleznete na http://blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com/RSS.

Kontakt: