Vydáno: 27.9.2006
Lufthansa

Nová generální ředitelka Lufthansy v ČR

    Dörte Klein (34) byla jmenována generální ředitelkou společnosti Lufthansa pro Českou a Slovenskou republiku. Svou kariéru v letecké přepravě zahájila už v době studií hospodářských věd. V té době pracovala jako letuška. Pro společnost Lufthansa pracuje již osm let. Před nástupem do funkce v Praze působila pět let v odboru prodeje a marketingu v centrále společnosti Lufthansa ve Frankfurtu. Na této pozici byla přímo podřízená výkonnému viceprezidentovi pro marketing a prodej Thierrymu Antinorimu. Dörte Klein nahrazuje ve funkci Bernda Hahna, který se po šesti letech vrací do frankfurtské centrály.

    „Náš úspěch stojí na třech pilířích, kterými jsou kvalita, inovace a odlišení od konkurence,“ uvedla Dörte Klein u příležitosti svého nástupu do funkce. „Lufthansa je největší zahraniční leteckou společností v ČR a také ve světovém měřítku patří k vůdčím společnostem oboru. Z toho plyne náš důraz na spolehlivost a bezpečnost našich letadel, přesnost našich leteckých spojů a rozsáhlou síť destinací a regionálních servisních center. Pod vlajkou společnosti Lufthansa je sdružena celá řada prosperujících společností. Koncern Lufthansa poskytuje širokou paletu služeb pro různé skupiny zákazníků. Lufthansa je jednou ze tří světových leteckých společností, které pokračují v kapitálových investicích s cílem uspokojit potřeby a zvýšit komfort zákazníků.“

    Společnost Lufthansa se stane první evropskou leteckou společností, která bude provozovat obří Airbus typu A380, objednala již patnáct letadel tohoto typu. Dne 21. září byl položen základní kámen pro výstavbu servisní haly letadel typu A380 ve Frankfurtu.

    Pro zvýšení komfortu náročných cestujících otevřela Lufthansa ve Frankfurtu unikátní terminál určený výhradně pro cestující první třídy. Součástí služby je i nabídka soukromých tryskových letadel Lufthansa Private Jet zajišťujících návaznost letecké přepravy do různých destinací.

    Lufthansa spojuje Prahu se čtyřmi leteckými uzly v Německu – Frankfurtem, Duesseldorfem, Hamburkem a Mnichovem. Na Mnichovský uzel je napojena Bratislava, hlavní město Slovenska.

Kontakt: