Vydáno: 24.5.2016
Baumit

Fasáda roku již po šestnácté nadělovala ceny

  v příloze posílám fotografie z udílení cen prestižní soutěže Fasáda roku 2016, které proběhlo v pátek 20. května ve Foru Karlín v Praze. Úspěšná účast v soutěži je pro stavební firmy, architekty a investory uznávaným oceněním a dobrou referencí, ocenění jim pomáhá k získání dalších zakázek. Vítězné projekty mohou být za Českou republiku nominovány do mezinárodní soutěže Life Challenge 66. Vyhlášení této soutěže o evropskou fasádu roku se koná vždy jednou za dva roky, nejbližší evropské finále se uskuteční letos 2. června v Madridu.

  Do letošního 16. ročníku soutěže Fasáda roku 2016 bylo přihlášeno 169 stavebních projektů realizovaných v ČR s termínem dokončení v loňském roce. Odborná porota složená z předních odborníků u projektů v 5 kategoriích hodnotila provedení, architektonické hledisko, systémové řešení a celkový dojem. Zvláštním oceněním, uděleným podruhé, byla Cena veřejnosti, o které prostřednictvím online hlasování rozhodli návštěvníci webových stránek soutěže. Pátečního galavečera s atmosférou 70. let se v pražském Foru Karlín zúčastnilo téměř tisíc hostů. Více informací k soutěži a oceněným projektům naleznete v přiložené tiskové zprávě, přehled všech finalistů v jednotlivých kategoriích naleznete zde.

  Komentář k přiloženým fotografiím:

  foto 1: Vítězové kategorie Cena veřejnosti soutěže Fasáda roku 2016, kteří převzali ocenění za bytový dům Vilémovská, Velký Šenov. Zleva jednatel společnosti Baumit Ing. Pavel Med, vpravo předseda poroty Ing. arch. Petr Dvořák.

  foto 2: Vítězové kategorie Novostavba bytového domu soutěže Fasáda roku 2016 převzali ocenění za rezidenční projekt Origami.

  foto 3: Galavečeru soutěže Fasáda roku 2016 vévodil styl 70. let, móda saténových kalhot, sametových šatů a pestrobarevných topů.

  foto 4: Slavnostního galavečera soutěže Fasáda roku 2016 s atmosférou 70. let se v pražském Foru Karlín zúčastnilo zhruba tisíc hostů.

Kontakt: