Vydáno: 25.10.2002
GTS

Kdo bude dominovat doménám?

    Praha 25. října 2002 – Telekomunikační společnost GTS dnes předložila sdružení CZ.NIC nabídku na decentralizaci správy národní internetové domény nejvyšší úrovně „.cz“. Sdružení CZ.NIC v rámci výběrového řízení na dodavatele systému decentralizace dnes otevře obálky s nabídkami. Nový systém decentralizace má v oblasti správy domén vytvořit předpoklady pro vznik konkurenčního prostředí při jejich registraci.

    „Před čtyřmi roky se do projektu správy domény nikdo nehrnul,“ prohlásil David Duroň, tiskový mluvčí GTS. „Byl technologicky náročný a pochybovalo se o jeho rentabilitě. Do výběrového řízení se tehdy kromě nás nikdo jiný nepřihlásil,“ doplnil David Duroň.

    GTS, jejíž součástí je KPNQwest, komerčně provozuje správu českých domén již od roku 1998, kdy sdružení CZ.NIC vzniklo. Proti očekávání trhu následoval strmý růst počtu registrovaných domén – ze 40 000 v roce 1998 na 155 000 o čtyři roky později.

    Kromě dlouholetých zkušeností s provozováním systému správy domén pro sdružení CZ.NIC nabízí společnost GTS zejména profesionální služby moderního GTS Telehouse, včetně vícenásobného zálohování pro případ výpadků.

Soubory ke stažení:

Document Icon tender_nic_cz.doc