Vydáno: 26.7.2013
Alessandro Pasquale

Pasquale rozsudek respektuje, ale…

    Praha 26. července 2013 – Ve sporu na ochranu osobnosti a dobrého jména generálního ředitele a místopředsedy představenstva společnosti Karlovarské minerální vody (KMV) Alessandra Pasquale s vicepresidentem Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví (ASORKD) Martinem Kadrmanem dnes Krajský soud v Pardubicích dnes rozhodl v neprospěch A. Pasquale. Předmětem jeho osobního sporu jsou hanlivé a urážlivé výroky pronesené Kadrmanem na Pasqualeho adresu.

    „Rozsudek plně respektuji, i když s ním nesouhlasím,“ uvedl k průběhu dnešní soudního jednání Pasquale. Dal jsem pokyn právníkům, aby v zákonné lhůtě podali odvolání k Vrchnímu soudu v Praze,“ dodal.

    Kadrmanova obhajoba stojí na skutečnosti, že byl ASORKDem údajně pověřen, aby za asociaci komunikoval ve věci lázní Kyselka. Ač se spor táhne od minulého roku, předložil ASORKD předmětný dokument soudu teprve v posledních dnech. Zajímavé je, že zápis je podepsán prezidentem asociace Riesem, tímtéž člověkem, který soud v dubnu na existenci zápisu upozornil. Pasqualovi právníci mají o autentičnosti dokumentu zásadní pochybnosti.

    Pasquale hodlá ve sporu pokračovat, protože podle něj Kadrman nemá v sobě ani tolik cti, aby se za své výroky chlapsky postavil, když je pronesl, a omluvil se za ně. To, že Kadrman po výroku pardubického soudu verbálně před novináři zpochybnil nepodjatost Vrchního soudu v Praze, který odvolání bude projednávat, jen svědčí o jeho neomalenosti. Po posouzení písemného vyhotovení dnešního rozsudku KMV zváží, zda mají dle nesporného nálezu soudu podat žalobu přímo proti ASORKD.

    Nikdo, ani Kadrman, nesmí beztrestně urážet fyzické, ani právnické osoby, natož soudy. „Když se mu nepostaví nikdo jiný, tak já ano. Ať už odvolací soud dopadne jakkoliv, ukazuje se, že zbabělci tváří v tvář zákonu prostě ztrácejí svou tvář. Špinit a urážet v naději, že se za to člověku nic nestane, umí každý. Nést odpovědnost za své výroky jen málokdo. Nemohu se smířit s tím, že by se za zástěrkou občanského sdružení mohli beztrestně skrývat zbabělci bez páteře a sebemenší lidské slušnosti a odpovědnosti,“ uzavřel Pasquale.

Kontakt: