Vydáno: 20.9.1999
CME

Železný hlasovat nesmí!

  Praha 20. září 1999 – Krajský obchodní soud v Praze nařídil v pátek předběžné opatření, kterým ukládá Vladimíru Železnému jednoznačnou povinnost zdržet se hlasování o navyšování základního jmění na zítřejší valné hromadě společnosti CET 21 ve prospěch jiného subjektu. Zákaz hlasovat se týká dosud nepřevzatého Železného závazku k novému vkladu do společnosti ve výši šesti milionů korun. Tím soud prakticky zabránil nekontrolovanému převodu licence na vysílání TV NOVA na jiný subjekt, o který se Železný po svém odvolání z funkce generálního ředitele a jednatele ČNTS zjevně pokoušel.

  Soud své rozhodnutí odůvodnil obavou, že Železného snaha o navýšení jiným subjektem by mohla do důsledku vést k záměrnému snižování jeho majetku. Na ten však bude v případě rozhodčího nálezu mezinárodní arbitráže v Amsterodamu ve prospěch Central European Media Eenterprises (CME), majoritního vlastníka ČNTS, vedena soudní exekuce.

  Soud dále v odůvodnění svého výroku potvrdil, že s ohledem na způsob, jakým Vladimír Železný v poslední době se svým majetkem nakládal, je tento zásah do postavení společnosti CET 21 zcela na místě. Podle názoru soudu však vydané předběžné opatření neomezuje společnost CET 21 v jejích podnikatelských aktivitách nad nezbytně nutný rámec.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon hlasovat.doc