Vydáno: 10.5.2013
UPS

UPS instaluje na svoji flotilu letadel 767 winglety

  Debut nových wingletů u letadel 767 UPS umožní úsporu paliva a snížení emisí

  Louisville, USA, 10. května 2013 - UPS (NYSE: UPS) představila nový vzhled svých vlajkových lodí flotily letadel Boeing 767, které jsou doplněny o winglety. Jsou součástí strategie firmy zaměřené na udržitelnost a povedou k úsporám paliva a snížení emisí.

  Winglety ve tvaru šípu, které jsou přichyceny ke špičce každého křídla, zvyšují celkovou výkonnost letadla, díky redukci odporu vzduchu šetří palivo a zároveň snižují emise hluku v návaznosti na lepší výkon letadla při vzletu. Změny ušetří UPS více než 22 milionů litrů paliva ročně a sníží emise oxidu uhličitého o více než 62.000 tun. Společnost odhaduje úsporu paliva přibližně 4 procenta u každého letu 767.

  „UPS je neustále v čele odvětví, které se zaměřuje na udržitelné obchodní praktiky,“ uvedl David Abney, provozní ředitel UPS. „Nabízíme nejširší portfolio služeb v průmyslu a i nadále hledáme možnosti, jak snížit emise a provozní náklady. Chceme našim zákazníkům nabízet řešení, jež jim pomůže konkurovat v globální ekonomice. Winglety jsou výborným příkladem trvalé udržitelnosti. Propojují úsporu nákladů s ohleduplným správcovstvím.“

  UPS v současné době provozuje 54 letadel 767 a dalších pět na objednávku. Firma plánuje do konce roku 2014 naistalovat winglety na všechna letadla 767. Winglety již vybavila svá letadla 747, dopravní letouny MD-11 a Airbusy A300-600 mají již podobné zařízení se speciálními plůtky, takzvanými „wingtip fence“.
  Úprava prodlouží rozpětí každého křídla o přibližně metr a půl, na výšku má winglet téměř tři a půl metru. Váha letadla se zvýší zhruba o 1300 kilogramů. Vliv na to má nejen hmotnost samotných wingletů, ale i rozsáhlé posílení struktury křídel. I při tomto nárůstu rozměrů a hmotnosti winglety sníží objem spotřebovaného paliva.

  Winglety zlepšují aerodynamiku křídla prodloužením jeho délky a snižují odpor.

  Projekt je ekologickou iniciativou UPS Airlines. Společnost již nyní provozuje jednu z nejmladších a nejefektivnějších nákladních leteckých flotil a do roku 2020 má za cíl snížit její uhlíkovou stopu o dalších 20 % oproti roku 2005. Mezi další opatření zaměřené na úspory paliva patří počítačově optimalizované letové trasy, řízení času stráveného pojížděním a využití alternativních paliv u letištní techniky.

  „Věříme, že vždy existuje nějaká cesta ke zlepšení, a posuzujeme tak i naše snahy v oblasti ekologie,“ uvedl Mitch Nichols, prezident UPS Airlines. „Jde o skvělý příklad toho, jak můžeme využít stávající technologie k úsporám peněz, zmírnění našeho vlivu na životní prostředí a zefektivnění služeb zákazníkům.“

  Více o ekologických aktivitách společnosti naleznete na www.responsibility.ups.com/sustainability.

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

Kontakt: