Vydáno: 20.10.2002
Karlovarské minerální vody

Vitaminová bomba za 10 000 dolarů

  Karlovy Vary 20. října 2002 – V šestém ročníku mezinárodní barmanské soutěže Mattoni Grand Drink zvítězil v kategorii „Open“, mezi dvaceti soutěžícími ze čtrnácti zemí, slovenský barman Ivan Masár, se svou recepturou „Heart for Mattoni“. Autor vítězného nealkoholického míchaného nápoje získal kromě hlavní ceny 10 000 dolarů také 5 000 dolarů pro svou mateřskou barmanskou asociaci Slovenské republiky. V soutěži barmanů do 21 let získala první místo v kategorii „Junior“mezi jednadvaceti účastníky z České republiky Jitka Mervartová s míchaným nápojem „La Mattira“. Mattoni Grand Drink, soutěž v přípravě míchaných nealkoholických nápojů organizuje společnost Karlovarské minerální vody ve spolupráci s Českou barmanskou asociací.

  „Koktejl podle vítězné receptury je jedinou bombou na světě, která prospívá lidskému zdraví. Jen proto ji můžeme bez obav vystavit i na internetu,“ řekl Gabriele Guzzo, obchodní a marketingový ředitel společnosti Karlovarské minerální vody. „Nealkoholické koktejly z rukou mistrů barmanů přispívají k porozumění mezi lidmi také tím, jak rychle lze jejich receptury šířit internetem po celém světě,“ dodal. Finále soutěže o nejlepší nealkoholický energetický, vitaminový a minerální koktejl pro rychlou regeneraci proběhlo v sobotu v karlovarském Grandohotelu Pupp.

  Novinkou letošního ročníku byly povinné údaje o hodnotách využitelné energie, množství obsažených minerálních látek a o druzích a množství vitamínů v soutěžní receptuře. Účastníci soutěže se přihlašovali prostřednictvím formuláře vystaveného na internetových stránkách www.mattonigranddrink.com včetně digitální fotografie soutěžního nápoje. Na stejné adrese je vystavena i kompletní výsledková listina v obou kategoriích.

  Mezi účastníky letošního ročníku Mattoni Grand Drink bylo i šest účastníků mistrovství světa v Rio de Janeiru a loňský vítěz Mattoni Grand Drink v kategorii Junior. Letošní vítěz Ivan Masár obsadil v Rio de Janeiro páté místo. Kreace barmanů ze 14 zemí posuzovala mezinárodní porota složená z prezidentů sedmi národních barmanských asociací.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon bomba_MGD.doc Document Icon Photo26a.jpg Document Icon Photo2.jpg Document Icon Photo23.jpg Document Icon Photo26.jpg Document Icon Photo0.jpg