Vydáno: 24.8.2009
The Bell School

Britská cena pro český projekt

  Praha 24. srpna 2009 – V konkurenci 38 jazykových škol z 16 zemí získala česká pobočka mezinárodní sítě britských jazykových škol Bell International nejvyšší firemní ocenění – Bell Quality and Innovation Award. Cena byla udělena původnímu českému komiksovému seriálu Dobrodružství Holuba Emila za kreativní pojetí i obchodní přínos. Propagačně vzdělávací projekt v anglickém jazyce navrhla a realizovala agentura Donath-Burson-Marsteller ve spolupráci se dvěma dětskými časopisy Mateřídouška a Sunny speaks English. Pražská pobočka The Bell School tak i přes omezené prostředky netradičním způsobem oslovila dětské čtenáře i jejich rodiče. Komiks o Holubovi Emilovi je prvním českým projektem, který byl za tříletou historii prestižní soutěže Bell Quality and Innovation Awards oceněn.

  „V soutěži vyhrál nápad, vtip i odvážný přístup k získávání malých zájemců o studium anglického jazyka,“ řekl Ron White, předseda Akademické rady Bell International, která ocenění každoročně uděluje. „A to je kromě profesionální úrovně poskytovaných jazykových kurzů v konkurenčním boji rozhodující,“ dodal White. Ocenění Bell Quality and Innovation Awards udělovaná v pěti kategoriích mají ocenit a podpořit originální přístup jednotlivých jazykových center a zprostředkovat výměnu know-how v rámci sítě Bell International. Projekt Dobrodružství Holuba Emila zvítězil v kategorii The Bell Award for Projects.

  Hrdinou komiksového seriálu je holub Emil, který podobně jako věhlasný český cestovatel Emil Holub putuje po světě a při svých dobrodružstvích se dorozumívá anglicky. Komiksový seriál doplněný o vědomostní úkoly, použitou slovní zásobu, velkou soutěž o nejlepší vlastnoruční komiks a Desatero jak vyzrát na angličtinu byl využit také jako doplňující učební pomůcka ve 21 školách Prahy 10. Pro 200 nových žáčků i jejich rodičů byl rovněž motivací ke studiu angličtiny právě v jazykové škole The Bell School. Vzdělávací projekt The Adventures of Emil the Pigeon v letošním roce již získal nominaci pro SABRE Awards v kategorii projektů ze zemí střední a východní Evropy (www.holmesreport.com).

  Jazyková škola The Bell School v Praze, která se specializuje na výuku angličtiny, byla otevřena roku 1990. Je akreditovaným střediskem Zkouškového syndikátu při univerzitě v Cambridge a kromě široké škály jazykových kurzů pořádá všechny významné mezinárodně uznávané zkoušky. Je zakládajícím členem Asociace jazykových škol ČR a první jazykovou školou v celé České republice, která se stala členem prestižní mezinárodní organizace kvalitních jazykových škol EAQUALS. Více informací naleznete na www.bellschool.cz.

  Kontakt:
  Lenka Oberfalcerová
  Donath-Burson-Marsteller
  +420 602 661 336
  +420 224 211 220
  lenka.oberfalcerova@bm.com

Kontakt: