Vydáno: 9.3.2001
Pioneer

Pioneer přebírá fond Credit Suisse

  Praha 9. března 2001 – Pioneer česká investiční společnost, a.s. oznámila, že k 28. únoru tohoto roku došlo ke sloučení fondu Credit Suisse český otevřený podílový fond, CREDIT SUISSE ASSET MANAGEMENT investiční společnost, a.s s fondem Pioneer Trust, Pioneer česká investiční společnost, a.s. – otevřený podílový fond. Klientům fondu Credit Suisse byli jejich podílové listy vyměněny za podílové listy fondu Pioneer Trust, a to v ekvivalentní finanční hodnotě.

  „Klienti fondu Credit Suisse mohou získat podílové listy fondu Pioneer Trust nebo mohou požádat o zpětný odkup,“ řekl Vladimír Fichtner, generální ředitel společnosti Pioneer v České republice. „Podílové listy Credit Suisse pocházejí z druhé vlny kupónové privatizace a mnozí majitelé si toho, že mají doma slušný majetek vůbec nejsou vědomi,“ dodal Fichtner.

  Již před časem se čtyři „české“ otevřené podílové fondy Credit Suisse sloučily s fondem Pioneer Trust. U obou společností jde o restrukturalizační krok související s jejich strategickými záměry.

  Skupina Pioneer u nás podniká od roku 1995 a její současný podíl na trhu v oblasti akciových a balancovaných fondů dosahuje patnácti procent. V rámci všech fondů činí podíl společnosti Pioneer na trhu fondů v České republice deset procent. K dnešnímu dni má Pioneer Trust v ČR více než šedesát šest tisíc klientů. Celou skupinu fondů Pioneer před časem koupila italská finanční skupina UniCredito, která se v rámci svého strategického zaměření na střední a východní Evropu také uchází o koupi Komerční banky.


  Další informace:
  Miloslav Doubrava
  tel: 02/96354111

Soubory ke stažení:

Document Icon sloucení.doc