Vydáno: 12.7.2001
E-Forum

První virtuální univerzita na světě

  Praha 12. července 2001 – E-Forum, oficiální doprovodná akce letošní konference Forum 2000 na Pražském hradě, dnes na svých stránkách zahájilo virtuální diskusi na otázky lidských práv a vzdělávání. Ty jsou také stěžejními sledovanými body Fora 2000 i na něj navazujícího Studentského fora. Právě díky společné komunikaci a diskusi na celou řadu důležitých a intelektuálních témat se podle tvůrců a realizátorů projektu mohou lidé z různých částí světa navzájem přiblížit a naučit se respektovat názor druhých.

  „E-Forum se stává první virtuální univerzitou na světě,“ řekl René Kubášek, zástupce ředitele Fora 2000. „Konference Forum 2000 stejně jako všechny univerzity jsou omezeny kapacitou možných posluchačů i přednášejících, do E-Fora může přijít každý – vzdělávat se, debatovat a říkat, co si myslí,“ dodal René Kubášek.

  „Účastníci diskuse budou jednou stát u klíčových rozhodnutí globálního dosahu. Budou rozhodovat například o využití alternativních energetických zdrojů či o úpravách genetického kódu člověka,“ řekl Federico Díaz, zástupce společnosti
  E-Area, která stránky E-Fora vytvořila. „Diskuse, kterou povedou, by měla zajistit, aby tato budoucí rozhodnutí byla ku prospěchu všem,“ dodal Federico Díaz.

  E-Forum, které je přístupné na internetové adrese www.e-forum.cz, nedílně souvisí s činností Studentského fora, jehož činnost osobně zaštiťuje prezident Václav Havel. Na stránkách E-Fora se během konference objeví živé přenosy a rozhovory s významnými osobnostmi a také soubor všech diskusních příspěvků konference Forum 2000. Přímým přenosem se budou realizátoři projektu pravidelně spojovat s Univerzitou v Monterey v Kalifornii nebo například s oddělením OSN pro vize informačních technologií na světě.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Svobodová
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon e-forum.doc