Vydáno: 11.2.2004
Pfizer

Sexuální aktivita českých mužů stoupá

  Praha 11. února 2004 – V období kolem svátku sv. Valentýna nejdou dobře na odbyt jen sladkosti. Stejně rychle narůstají i prodeje léků na léčbu poruch erekce. Nárůst prodejů v první polovině února téměř dvojnásobně překročil odbyt preparátů typu Viagra ve stejném období měsíce ledna. S používáním prostředků na zvýšení sexuální aktivity má zkušenosti každý desátý muž v ČR. První volbou jsou tablety následovány afrodisiaky a čaji. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu agentury Dema. Cílem průzkumu bylo posoudit problematiku ztráty sexuální výkonnosti a schopnosti erekce u mužů očima široké veřejnosti. Zkoumání byly podrobeny i názory, informovanost a zkušenosti mužů a postoje žen k této choulostivé problematice.

  Za varovné však lze považovat zjištění, že si každý čtvrtý muž myslí, že poruchy erekce jsou záležitostí, se kterou je zbytečné chodit k lékaři. „Takový postup je zcela nesprávný,“ sdělil Jiří Tráva, tiskový mluvčí společnosti Pfizer, která je lídrem v oblasti léčby erektilní dysfunkce. „Erekce je barometrem mužova zdraví a její poruchy mohou lékaři pomoci odhalit jiné skryté onemocnění.“

  Hlavní zjištěnou příčinou, proč muži neřeší problém poruch erekce, je nedostatek odvahy o tomto problému s někým mluvit. Na druhém místě je strach, že lékař odhalí skutečnou podstatu poruchy, třetím důvodem je prostá absence informací. Nejdůvěryhodnější druhou stranou je podle téměř dvou třetin dotázaných mužů, pokud najdou odvahu o problému hovořit, lékař a to buď praktický nebo sexuolog či urolog. Teprve potom následují partnerky.

  „Zatímco obecné téma sexu může být předmětem vtipkování, na úrovni jedince je vyžadován absolutně seriózní přístup. A to o to více, jde-li o ztrátu sexuální výkonnosti,“ potvrdil Tráva.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Svobodová
  Tel.: 224 211 220
  Fax: 224 211 620
  GSM: 602 389 166
  Email: gabriela_svobodova@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Sex_na_Valentyna.doc