Vydáno: 24.7.2013
Skyport

Skyport koupil českou cateringovou firmu

  Praha 24. července 2013 – Provozovatel nákladního terminálu na pražském Letišti Václava Havla, společnost Skyport, dnes oznámila akvizici poskytovatele cateringových služeb Gastro-Hroch. Ten je dodavatelem zejména pro aerolinky Travel Service, Smart Wings a Turkish Airlines, na podzim tohoto roku zahájí spolupráci také s ČSA. Aktuální akvizice umožní Skyportu rozšířit stávající portfolio handlingových služeb a zvýšit tak svoji konkurenceschopnost.

  „Catering vhodně doplňuje rozsah služeb, které již leteckým přepravcům Skyport poskytuje,“ komentoval uzavření obchodu Tomáš Jelínek, mediální zástupce společnosti Skyport. „Cílem je nabídka komplexních služeb pod jednou střechou,“ dodal.

  Skyport Group se sídlem v Londýně vstoupila na trh akvizicí cargo terminálu na pražském letišti s nejmodernějším technologickým vybavením. Následně začala poskytovat odbavovací služby na letišti M. R. Štefánika v Bratislavě a letišti Košice. Posledním rozšířením se stala pobočka na letišti v Karlových Varech. V současnosti Skyport zaměstnává 160 lidí, akvizicí se celkový počet zaměstnanců zvýší na 260.

  Od roku 1995 poskytuje společnost Gastro-Hroch tradiční cateringové služby. V roce 1996 se začala orientovat také na oblast leteckého cateringu. V současné době jsou jejími nejvýznamnějšími klienty letecké společnosti Travel Service, Smart Wings a Turkish Airlines. Roční tržby Gastro Hroch se pohybují kolem 200 miliónů korun, v souvislosti s akvizicí se očekává navýšení tržeb až na 300 miliónů korun ročně. Sídlo společnosti zahrnující výrobní i administrativní část se nachází v cargo zóně na pražském letišti.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Simona Kopová
  GSM: +420 731 127 877
  E-mail: simona.kopova@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Skyport_koupil_Hrocha.doc