Vydáno: 7.6.2002
ISCARE IVF

Červen světovým měsícem neplodnosti i u nás

  Praha 7. června 2002 - Světovým měsícem neplodnosti včera červen poprvé vyhlásila Americká asociace pro neplodnost v New Yorku. K nové iniciativě, jejímž cílem je zvýšit povědomí světové veřejnosti o příčinách poruch plodnosti, prevenci a možnostech léčby, se bezprostředně přihlásilo i pražské Centrum asistované reprodukce ISCARE IVF.

  Pracoviště, které od svého vzniku v roce 1995 přivedlo na svět přes 3 000 dětí „ze zkumavky“, bude počínaje polednem 10. června do 14. června odpovídat na dotazy prostřednictvím internetové poradny na svých stránkách www.iscare.cz zřízené právě u příležitosti měsíce neplodnosti. Na příchozí dotazy budou v pracovní době reagovat odborníci z centra, otázky zaslané mimo ni budou odpovězeny následující den.

  „O neplodnosti se hodně mluví, ale málo ví. Stále je opředena řadou nepravd a mýtů,“ řekl MUDr. Milan Mrázek, vedoucí lékař pracoviště ISCARE IVF. „Dnes už neplatí, že jde hlavně o ženský problém. V posledních letech se výrazně zhoršila plodnost u českých mužů. Ti skutečnost, že pár nemůže mít dítě přirozenou cestou, ovlivňují stejnou měrou jako ženy,“ uvedl.

  V České republice je neplodností podle dostupných statistik postiženo asi 15 % párů a jejich počet se stále zvyšuje. U žen jsou nejčastější příčinou hormonální poruchy, poškození vejcovodů nebo vrozené vady dělohy. Poruchy plodnosti u mužů se projevují nízkou kvalitou spermatu. Rizikovým faktorem pro obě pohlaví je kouření, alkohol či užívání drog. Biologické rodičovství umožňuje i lidem s těmito poruchami tzv. asistovaná reprodukce. Díky ní se u nás ročně narodí více než 2 000 dětí.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Simona Kopová
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon oIVFnaWWW.doc