Vydáno: 12.10.2009
Lufthansa

FlyNet znovu startuje: Lufthansa zavádí internetové připojení na palubách letadel

  Nový partner Panasonic zajišťuje světově nejvýkonnější palubní hotspot

  Lufthansa v polovině příštího roku znovu spustí svoji službu palubního širokopásmového připojení k internetu s názvem FlyNet. Cestující tak budou mít opět plnou svobodu komunikovat za letu prostřednictvím internetu. Nový systém navíc umožní přenos dat prostřednictvím mobilních technologií GSM/GPRS. Díky systému FlyNet získají cestující v brzké době nejen možnost bezdrátového připojení k internetu (WLAN), ale také budou moci posílat SMS a využívat datových služeb prostřednictvím „chytrých“ mobilních zařízení jako PDA, iPhone nebo BlackBerry. Lufthansa má společně s partnerskou společností Panasonic v plánu instalovat FlyNet ve všech letadlech určených pro dálkové lety do konce roku 2010.

  S opětovným spuštěním FlyNetu bude Lufthansa znovu lídrem v oblasti palubního připojení. „Klienti společnosti Lufthansa se mohou těšit na opravdu špičkové komunikační služby,“ uvedl CEO a předseda představenstva společnosti Lufthansa Wolfgang Mayrhuber. „Na dálkových spojích nabídneme především obchodní klientele škálu komunikačních možností srovnatelných s pozemními přístupovými body nebo připojením v nejlepších hotelích.“ FlyNet tímto doplňuje standardní nabídku telekomunikačních služeb dostupných v průběhu celé cesty.

  „Jsme rádi, že na spuštění našeho širokopásmového řešení exConnect spolupracujeme právě s Lufthansou,“ uvedl Paul Margis, CEO Panasonic Avionics Corporation. „Předchozí zkušenosti společnosti Lufthansa s palubním internetem z ní dělají ideálního klienta pro službu exConnect. Lufthansa byla se svým projektem FlyNet opravdovým pionýrem. Jsme hrdí na to, že můžeme FlyNet nyní znovu nabídnou cestujícím.“

  Lufthansa se na zavedení širokopásmové připojení zaměřuje úmyslně, je totiž předpokladem pro neomezené užívání internetu, e-mailový přenos dat a přístup do VPN. Jen vysokorychlostní připojení navíc v budoucnosti umožní provoz aplikací využitelných například v oblasti telemedicíny, kdy bude možné na zem přenášet informace o vitálních funkcích přepravovaných pacientů.

  Používání služby FlyNet je opravdu jednoduché. Cestující se zařízeními kompatibilními s technologiemi WLAN nebo GSM/GPRS se mohou připojit z kteréhokoli místa na palubě, stejně jako to dělají na zemi. V závislosti na přístroji, který používají (laptop nebo mobilní telefon), si rovněž mohou zvolit způsob platby za tuto službu: buď jim účet vystaví přímo poskytovatel mobilních služeb, nebo zaplatí kreditní kartou. Na výběr bude několik různých cenových modelů – od poplatku za hodinové užívání služby až po měsíční paušál. Za bezdrátové připojení k internetu pasažéři budou moci platit i mílemi nasbíranými v rámci věrnostního programu. Přesné ceny za jednotlivé produkty a služby společnost uveřejní později. Postupem času Lufthansa tuto službu nabídne na všech dálkových letech.

  Lufthansa současným projektem navazuje na své dosavadní dobré zkušenosti s produktem FlyNet. Už 15. ledna 2003 totiž vzlétl světově vůbec první linkový let, jenž na palubě nabízel širokopásmové internetové připojení. Mezi květnem 2004 a koncem roku 2006, kdy byla služba stažena tehdejším partnerem Lufthansy, společností Connexion by Boeing, získalo širokopásmové internetové připojení přes WLAN značnou popularitu a technologie od té doby prokázala vysokou spolehlivost. Technologií FlyNet bylo vybaveno 69 dálkových letadel společnosti Lufthansa, čímž vznikla světově největší flotila umožňující připojení k internetu s přibližně 30 tisíci uživateli měsíčně.

  Fotografie ilustrující službu FlyNet v tiskové kvalitě najdete zde: http://mediabase.lufthansa.com/mediabase/Access.do?uid=965&cid=2942&chk=80a97f200f9c49acffd0618c174650b5

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Jan Laštovička
  GSM: +420 602 389 165
  E-mail: jan.lastovicka@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon fly_net_cz.doc