Vydáno: 26.11.2010
Czech CFA Society

Prestižní titul CFA získalo letos šest odborníků

  Praha 26. listopadu 2010 – Pouze šesti finančním odborníkům z České republiky a Slovenska se letos podařilo splnit náročné profesní a etické požadavky k získání prestižního titulu CFA® (Chartered Financial Analyst® – ve volném překladu „autorizovaný finanční analytik“). Celkem tak nyní bude v těchto dvou zemích působit 108 těchto finančních profesionálů. Česko se tímto postupně přibližuje trendu vyspělých ekonomik, kde je titul CFA měřítkem odbornosti a profesionality na finančních trzích.

  „Titul CFA otevírá mnohé dveře, a to především do nadnárodních finančních institucí,“ uvedla Petra Roberts, vice prezidentka Czech CFA Society. „CFA je známkou vysoké odbornosti i úrovně etického chování ve finančním sektoru. To je při současném poklesu důvěry v tento segment velmi důležité, zejména pak v investičním bankovnictví.“

  Program CFA je považován za jeden z nejnáročnějších studijních programů ve finanční profesi vůbec. Kvalifikace a s ní spojený titul CFA má celosvětově vysoký respekt a prestiž. Získá jej méně než 20 % kandidátů, kteří se do programu zapíší. Letošních šest nových absolventů se zařadí mezi pouhých 90 000 investičních a finančních CFA profesionálů ze 160 zemí světa. Program CFA zahrnuje tři zkoušky, z nichž každá vyžaduje v průměru 300 hodin studia. Dalším požadavkem jsou 4 roky praxe v investičním oboru a závazek dodržovat Etický kodex a normy profesionálního chování.

  Diplomy novým absolventům včera předala Czech CFA Society, která odborníky s touto kvalifikací v České republice a na Slovensku sdružuje, v institutu CERGE-EI v Praze. V rámci právě se rozbíhajícího partnerství mezi Czech CFA Society a společností London School of Business & Finance zahájil večer ředitel rozvoje skupiny Rick Sturge přednáškou na téma „Od finančního výkaznictví k prognózování: Výzvy pro rok 2011“.

  Czech CFA Society (www.czechcfa.cz) je nezisková organizace finančních profesionálů, založená v dubnu 2002 v České republice. Je jednou ze 136 členských asociací nadnárodní organizace CFA Institute (www.cfainstitute.org) a jejím cílem je prosazovat nejvyšší standardy etiky, odbornosti a profesionality v české investiční komunitě. V současné době sdružuje 120 členů, většinou držitelů titulu CFA, a více než 400 kandidátů z ČR a Slovenska přihlášených do programu CFA. Partnery Czech CFA Society jsou OVB Allfinanz, Ernst & Young a Thomson Reuters. Mediálními partnery jsou Economia a Z1 TV.

  Novými držiteli titulu CFA v ČR a SR za rok 2010 jsou:

  Markéta Hronová, CFA PPF a.s.
  Jana Kotrbová, CFA PricewaterhouseCoopers
  Radim Kotrouš, CFA Československá obchodní banka a.s.
  Radka Kučerová, CFA J&T Banka a.s.
  Josef Sklenář, CFA KPMG
  Matěj Turek, CFA Ernst & Young

Kontakt: