Vydáno: 6.3.2003
GTS

Přenositelnost čísla mezi operátory startuje

  Praha/Plzeň 6. března 2003 – První smlouvu opírající se o přenositelnost čísla mezi konkurenčními telekomunikačními operátory uzavřela GTS se společností Škoda IT Systems. Dosud byla změna operátora spojena i se změnou telefonních čísel, což zužovalo prostor pro alternativní operátory a do určité míry i odrazovalo potenciální zákazníky. Cenové rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu z 25. února 2003 však do této situace přineslo zásadní změnu.

  „Požadovali jsme stejné číslo, nejméně shodnou kvalitu a nižší náklady. Nabídka GTS těmto požadavkům plně vyhověla,“ řekl Miroslav Šteffek, předseda představenstva a generální ředitel Škody IT Systems. „Jakékoliv omezení dosažitelnosti by totiž pro naše obchodní partnery bylo zcela nemyslitelné. Bez přenositelnosti čísla bychom asi museli zůstat u předchozího operátora,“ dodal Šteffek.

  Univerzální přenositelnost čísla uživatelům výrazně usnadní přechod mezi jednotlivými poskytovateli telekomunikačních služeb. Zákazník si bude moci ponechat své číslo při změně operátora či umístění linky. Český Telecom měl tuto službu podle telekomunikačního zákona nabízet již od 1. ledna 2003. Mobilní operátoři se přenositelnosti dle legislativy Evropské unie rovněž nevyhnou, zatím ji nezavedli.

  GTS působí na našem trhu od roku 1991 a poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Skupinu GTS Central Europe, včetně české pobočky, převzala v srpnu 2002 mezinárodní finanční a telekomunikační společnost Antel Holdings.

  Kontakt:
  GTS
  David Duroň, ředitel Komerční divize
  Tel.: 296 157 376
  david.duron@gtsgroup.cz

  Barbora Komínková
  PR and Communication Manager
  Tel.: 296 157 317
  barbora.kominkova@gtsgroup.cz

  Donath-Burson-Marsteller
  Alena Ratajová
  GSM: 602 389 165
  alena_ratajova@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon GTS_prenese.doc