Vydáno: 13.5.2009
Lufthansa

Krátké zprávy - květen

  Přes oceán už jen s mobilem
  Prvním dálkovým spojem společnosti Lufthansa, na který bylo možné nastoupit jen s palubní vstupenkou v mobilním telefonu, byl let mezi Frankfurtem a Vancouverem. Po měsíci provozu na této trase je nová služba nyní k dispozici také na většině mezikontinentálních spojů startujících z Německa. Obliba služby stále stoupá především díky tomu, že grafický kód na displeji mobilního telefonu umožňuje daleko pohodlnější a rychlejší odbavení. Možnost cestovat jen s mobilním telefonem tak měsíčně využívá na 85 tisíc cestujících. Kromě letišť v Německu je možnost cestovat jen s mobilní palubní vstupenkou k dispozici také cestujícím v dalších 30 evropských městech a ve všech destinacích Lufthansy v Kanadě. Více informací v angličtině najdete zde >> a v němčině zde >>.

  Kolem světa se Star Alliance
  Letecké společnosti sdružené ve skupině Star Alliance připravily pro turisty, kteří nechtějí celou dovolenou trávit jen na jednom místě, speciální letenku, která jim umožní obletět doslova celý svět. S tarifem Star Alliance Round the World si navíc snadno sestaví itinerář své vlastní cesty kolem světa. Vybírat přitom mohou z více než 16 tisíc letů denně do 912 destinací ve 159 zemích, kam létá Lufthansa nebo některá z dalších 23 společností sdružených ve Star Alliance. Výsledná cena letenky pak závisí na počtu plánovaných zastávek, například nejlevnější letenku z Prahy lze zakoupit již za 67 790 korun. V tomto případě cestující mohou na cestě kolem světa navštívit pět libovolných destinací. Itinerář cesty si je možné sestavit na internetových stránkách www.staralliance.com. Uskupení Star Alliance bylo založeno v roce 1997, přičemž Lufthansa byla jedním ze zakládajících členů. Star Alliance je dnes největší leteckou aliancí na světě. Více informací o letenkách kolem světa je možné najít zde >>.

  Tradiční německá kuchyně v netradičním pojetí
  Menu podávané na palubách první a business třídy v květnu a červnu pro Lufthansu připravil šéfkuchař Alexander Herrmann. Jeho kulinářské umění cestujícím dokazuje, že tradiční německá kuchyně může být interpretována velmi inovativně. Kromě cestujících společnosti Lufthansa se o tom mohou přesvědčit i návštěvníci Herrmannova hvězdou Michelin ověnčeného podniku Herrmann’s Romantik Posthotel & Restaurant ve Wisbergu nedaleko severobavorského Bayreuthu, který jeho rodina vlastní již od roku 1869. Více informací v angličtině najdete zde >> a v němčině zde >>.

  Lufthansa a TACA spolupracují na letech do Peru a El Salvadoru
  Díky spolupráci s předními latinskoamerickými aeroliniemi TACA mohla Lufthansa rozšířit svou nabídku spojů o dvě nové destinace ve Střední a Jižní Americe. Cestující směřující z Evropy do Limy nebo San Salvadoru mohou nyní využít spojů Lufthansy z Frankfurtu do Caracasu, resp. do Miami, odkud je TACA dopraví do cílových destinací. TACA na těchto linkách létá se stroji Airbus A320 a A321. Více informací v angličtině najdete zde >> a v němčině zde >>.

  Lufthansa Cargo rozšiřuje aktivity v Africe
  Společnost Lufthansa Cargo rozšířila díky spolupráci s keňským nákladním přepravcem Astral Aviation svou nabídku o sedm nových destinací v Africe. V rámci spolupráce budou letouny MD11 společnosti Lufthansa přepravovat zboží do Nairobi, odkud je bude Astral Aviation dopravovat do dalších pěti afrických států. Astral Aviation působí na africkém trhu od roku 2001, přepravu zboží zajišťuje letouny DC9, Fokker 27, Antonov 12 a Cessna Caravan. Z nairobského mezinárodního letiště Jomo Kenyatta a severokeňského města Lokichoggio zajišťuje přepravu do celkem padesáti afrických destinací. Lufthansa Cargo obsluhuje více než 300 destinací v 90 zemích světa. Využívá k tomu jak vlastní flotilu nákladních strojů, tak i nákladní kapacitu osobních letadel.

Kontakt: