Vydáno: 23.5.2018
UPS

Nová železniční přepravní služba UPS urychlí obchodování mezi Evropou a Hongkongem

  • Obousměrná železniční přepravní služba zlepší propojení mezi podniky v Evropě a Hongkongu díky hladké výměně zboží, obchodování mezi těmito regiony stále roste
  • Tento alternativní způsob dopravy je o 30 % rychlejší než námořní nákladní přeprava a o 60 % levnější než letecká nákladní přeprava

  BRUSEL 23. května 2018 - Společnost UPS (NYSE: UPS) dnes oznámila, že zavedla novou službu pro kontejnerovou přepravu (FCL) mezi Evropou a Hongkongem. Díky tomuto posílení stávajících železničních služeb UPS mezi Evropou a Čínou dojde ke zlepšení obchodního propojení podniků mezi těmito regiony.

  Obousměrná přepravní služba mezi Duisburgem v Německu a Hongkongem je alternativním způsobem dopravy, který umožňuje firmám optimalizovat dobu přepravy a náklady. Firmám nabídne rychlejší přepravu, a to až o 30 % oproti námořní kontejnerové přepravě (FCL), a úsporu nákladů až o 60 % oproti letecké nákladní dopravě.

  „Hongkong je pro EU důležitým obchodním partnerem, objem obchodu mezi těmito destinacemi dosáhl v loňském roce přibližně 50 miliard eur ,“ uvedl Mike Harrell, prezident pro nákladní dopravu UPS Europe. „Zavedením nové železniční nákladní přepravy mezi těmito destinacemi UPS pomůže svým zákazníkům v Evropě i Hongkongu rozvíjet podnikání a oslovovat nové trhy.“

  Rozšířená železniční služba umožňuje firmám přizpůsobit své požadavky a výdaje na přepravu, aby vyhovovaly potřebám jejich dodavatelských řetězců. Firmy působící v oblasti moderních technologií, maloobchodu a zpracovatelského průmyslu mohou těžit z rychlejšího přístupu na trh a možnosti sledovat své zásilky s vysoce ceněnými produkty po celou dobu přepravy. Mohou také využít zkušenosti UPS v oblasti zprostředkovatelství a zajištění celního odbavení v souladu se složitými celními předpisy, a snížit tak riziko zpoždění zásilky a zajistit včasné dodání zboží.

  Nová železniční kontejnerová služba UPS Preferred® FCL-Rail nabízí následující výhody:

  • Pohodlí: Zákazníci balí zboží přímo do kontejnerů; žádná překládka není potřeba.
  • Zabezpečení: Zapečetění, alarm a volitelná možnost sledování polohy přepravovaného nákladu pomocí GPS lokátoru spolu se sledováním teploty, vlhkosti v nákladním prostoru, případně vystavení světlu a otřesům.
  • Zjednodušené celní odbavení: Systémy UPS jsou elektronicky propojeny s celními orgány, snižují riziko chyb a urychlují proces celního odbavení.
  • Udržitelnost: Železniční doprava je šetrnější k životnímu prostředí, produkuje 25krát méně CO2 než letecká nákladní doprava a podstatně méně oxidu dusíku, nespálených uhlovodíků (NMHC) a oxidu siřičitého než námořní doprava.
  • Viditelnost: Řešení UPS Flex™ Global View nabízí zákazníkovi možnost sledování nákladu po celou dobu přepravy včetně kritických milníků a přísun nepřetržitých, aktuálních informace o pohybu zboží.

  Společnost UPS nabízí rozsáhlé portfolio služeb multimodální nákladní přepravy zaměřené na kontejnerovou přepravu (FCL) a sběrnou přepravu kusových zásilek (LCL), které umožňují splnit očekávání firem spojená s dobou přepravy a snížit náklady u mezinárodních zásilek. Železniční služba zavedená mezi Hongkongem a Evropou rozšíří portfolio multimodálních nákladních služeb UPS Preferred® vytvářené železničním propojením čtyři zastávek v Evropě a šest stanic v Číně.

  Společnost UPS
  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

  # # #

Kontakt: