Vydáno: 5.2.2001
Avaya

Nová firma plní očekávání

  Praha 5. února 2001 – Společnost Avaya, která vznikla k 1. 10. 2000 z bývalé skupina Enterprise Networks společnosti Lucent Technologies dnes oznámila finanční výsledky za první čtvrtletí své existence. K 31. prosinci 2000 činil zisk 51 milionů dolarů, což představuje výnos 16 centů na jednu akcii. Za stejné období došlo ke zvýšení obratu společnosti o 3,4 procenta na 1,785 miliardy dolarů. Podle průzkumu provedeného společností First Call/Thomson Financial tak výnos na akcii splnil očekávání dotázaných finančních analytiků. Po započítání plánovaných jednorázových nákladů ve výši 35 milionů dolarů na oddělení od společnosti Lucent Technologies však ve srovnání se stejným obdobím předchozího fiskálního roku klesl výnos na akcii ze 24 centů na 3 centy.

  „Na jedné straně podnikatelské rovnice je nová Avaya, na druhé vyšší obrat, investice do rozvoje firmy a snižování provozních nákladů,“ řekl Don Peterson, prezident a výkonný ředitel společnosti. „Avaya zvýšila obrat ve všech svých divizích mimo divize Communications Solutions v USA. Za fiskální rok 2001 očekáváme růst obratu okolo pěti procent, zatímco celkový zisk bude v porovnání s rokem 2000 více než dvojnásobný,“ doplnil Peterson. Podle Garryho McGuira, finančního ředitele společnosti, bude Avaya pokračovat ve snižování provozních nákladů a zvyšování míry zisku.

  V tomto roce již společnost Avaya uzavřela několik strategických dohod a získala řadu nových zakázek. Se společností SBC Communications’ Ameritech podepsala čtyřletou dohodu o provozování hlasové pošty pro dva miliony klientů společnosti Ameritech. Avaya také prodloužila na další tři roky dohodu v hodnotě 36 milionů dolarů se společností AmeriNet, podnikající ve zdravotnictví. Společnost TSI, hlavní americký dodavatel kabelových systémů pro telefonní společnosti a výrobce komunikačních zařízení, objednala produkty strukturované kabeláže ExchangeMax v hodnotě 30 milionů dolarů. Dále Avaya dodá centrální bance Francie, Banque de France, komplexní konvergovaný komunikační systém s více jak šesti tisíci přípojných bodů. Společnost Avaya také oznámila akvizici společnosti VPNet Technologies, dodavatele virtuálních privátních sítí.

  Avaya (www.avaya.cz), bývalá skupina Enterprise Networks společnosti Lucent Technologies, sídlí v Basking Ridge ve Spojených státech a poskytuje komunikační systémy obchodním společnostem a vládním agenturám. V České Republice působí od roku 1993. Nabízí produkty a služby v oblastech hlasové komunikace a datové komunikace, řízení vztahů se zákazníky (CRM) a zároveň je přední společností v prodeji systémů v oblasti messagingu a strukturované kabeláže.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Jiří Šebek
  GSM: 0602/661 336
  Fax: 02/2421 1620
  jiri_sebek@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon finan_cz.doc