Vydáno: 25.2.2016
UPS

UPS jmenovala nového prezidenta pro Evropu

  UPS JMENOVALA NOVÉ PREZIDENTY REGIONŮ A OBCHODNÍ JEDNOTKY

  • Nando Cesarone byl jmenován novým prezidentem pro Evropu
  • Ross McCullough byl jmenován novým prezidentem pro Asii a Tichomoří
  • Cindy Miller byla jmenovaná prezidentkou pro celosvětovou nákladní přepravu

  BRUSEL A SINGAPUR, 25. února 2016 – Společnost UPS (NYSE:UPS) dnes oznámila jmenování Nanda Cesarone prezidentem UPS pro oblast Evropy a Rosse McCullougha prezidentem UPS pro asijsko-tichomořský region.

  „Nando Cesarone a Ross McCullough zdokonalovali své řídící schopnosti na celé řadě pracovních pozic po celém světě. Jsem přesvědčen o tom, že jejich působení ve funkcích prezidenta pro Evropu a Asii a Tichomoří bude mít příznivý dopad,“ řekl Jim Barber, prezident mezinárodní divize UPS International. „Podobně jako mnoho našich vedoucích pracovníků začínali jako nakladači zásilek a řidiči, což je dokladem našeho zaměření na rozvoj řídících dovedností a kariérní růst.“

  Cesarone, který ve firmě UPS pracuje již 25 let, bude odpovědný za veškeré operace UPS v 56 zemích a teritoriích a více než 45 tisíc zaměstnanců. Evropa je největší neamerický region UPS, na 2 miliardách USD provozního zisku v mezinárodní přepravě zásilek se tento region v roce 2015 podílel více než polovinou. Cesarone v nedávné době působil na pozici prezidenta UPS pro Asii a Tichomoří.

  Cesarone, rodák z kanadského Toronta, zastával v UPS řadu klíčových mezinárodních manažerských pozic včetně funkce country managera pro Rakousko, Maďarsko a Švýcarsko, viceprezidenta provozních operací UPS Kanada, prezidenta pro severovýchodní Evropu a prezidenta UPS pro oblast Asie a Tichomoří. V Asii byl odpovědný za expanzi firmy v Barmě, na živém, rozvíjejícím se trhu, a v dalších 21 městech Číny. Dohlížel na zrychlující se přepravu v rámci asijského regionu zahrnující více než 35 obchodních cest s propojením na 41 trhů. V rámci regionu také zajišťoval uvedení nových služeb včetně služeb řízení obchodu a železniční nákladní dopravy z Číny do Evropy.

  Cesarone na pozici prezidenta pro Evropu nahradí Cindy Miller, která se vrací do Spojených států. Zde bude zastávat místo prezidentky UPS pro celosvětovou nákladní přepravu. Cindy Miller vykonávala v UPS řadu klíčových řídících pozic, byla například prezidentkou UPS pro jižní Evropu a Afriku, a obdobné pozice zastávala také v USA. Pro UPS začala pracovat jako řidička a podobně jako řada dalších zaměstnanců UPS se vypracovala na pozice s větší odpovědností. Před nástupem na místo prezidentky pro Evropu působila jako prezidentka UPS Velká Británie, Irsko a Skandinávie. Během tohoto období úspěšně koordinovala přepravu více než 30 milionů kusů zásilek pro olympijské hry 2012.

  „Cindy Miller stála v čele Evropy v jedinečné době rekordních výkonů firmy i během historického rozšíření leteckého hubu UPS v Kolíně nad Rýnem, která představovala investici ve výši 200 milionů USD. Rád bych využit příležitosti odchodu Cindy do Spojených států, kde se ujme role prezidentky UPS pro globální přepravu, a poděkoval jí za její vedení evropského regionu,“ uvedl Barber.

  McCullough do UPS nastoupil v roce 1984, před svým jmenováním zastával pozici viceprezidenta pro rozvoj firmy. Jako prezident UPS pro Asii a Tichomoří povede nejrychleji se rozvíjející region na světě a bude odpovědný za více než 40 zemí a teritorií napříč Asií. Na pozici viceprezidenta pro firemní strategie byl odpovědný za vývoj souhrnné globální vize a platformu strategických komunikací včetně vytváření a zavádění procesů strategického plánování. Své globální zkušenosti s fúzemi a akvizičními projekty využil při klíčových iniciativách zahrnujících významné strategické investice v tomto regionu a navázal vztahy s předními asijskými dopravními společnostmi. McCullough také založil a vedl první tým UPS eCommerce.

  McCullough dříve působil například jako marketingový ředitel UPS v USA a zastával také řadu dalších klíčových marketingových rolí včetně řízení postakviziční integrace a rozvoje vztahů s maloobchodním řetězcem Mail Boxes Etc. v Evropě, které vytvořily základ pro úspěšné a rozvíjející se maloobchodní strategie v Evropě.


  UPS
  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

Kontakt: