Vydáno: 13.9.2011
BILLA ČR

BILLA má šestý supermarket v Plzni

  Svou 203. prodejnu otevírá společnost BILLA na plzeňských Borech. V nákupním centru Monika nabídne na prodejní ploše 550 metrů čtverečních svůj tradiční široký sortiment. V Plzni jde už o šestou prodejnu tohoto obchodního řetězce.

  „Prodejny v městské lokalitě s vysokým kupním potenciálem obyvatelstva jsou pro obchodníky vždycky atraktivní,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA pro ČR a SR. „V tomto případě jde navíc o zavedené obchodní prostory,“ dodává. Nová prodejna je v souladu s firemní strategií ochrany životního prostředí a společenské odpovědnosti vybavena úspornými technologiemi, především speciálními uzavřenými chladicími a mrazícími skříněmi, které ušetří až 32 % energie. Vytápění je zajištěno připojením na dálkový teplovod z Teplárny Plzeň. V okolí nového supermarketu BILLA vysadila novou zeleň a několik vzrostlých stromů. Před obchodem je 48 parkovacích míst. Orientaci v obchodě, kde BILLA vytvořila 25 nových pracovních míst, usnadňují nízké a přehledné regály.

  Nový supermarket se soustředí především na nabídku čerstvého ovoce a zeleniny, pečiva, mléčných produktů a masa. Sortiment doplní i vlastní značky řetězce: Vocílka pro maso z českých chovů, u kterého BILLA jako jediný řetězec garantuje český původ, kvalitu i kontrolu, Naše Bio se zhruba 150 produkty v bio kvalitě, Chef Menu s hotovými jídly k rychlé přípravě, Clever s nabídkou kvalitních výrobků za nejnižší ceny a kosmetika My. Na první týdny po otevření BILLA navíc pro zákazníky připravila speciální nákupní nabídku s výraznými akčními slevami na vybrané zboží. Otevírací doba nové prodejny v Plzni, Majerově ulici č. 7, je od pondělí do soboty od 7 do 20 hodin, pouze v neděli obchod otevírá o hodinu později.

  BILLA je supermarket orientovaný na kvalitní a čerstvé potraviny s původem z České republiky. Ve spolupráci s Agrární komorou České republiky se zaměřuje na podporu českých zemědělců, producentů biopotravin a ekologického zemědělství, a to nejen propagací, ale i konkrétním prodejem. Celkový podíl produktů českého původu v řetězci BILLA je 65 %, přičemž pokud jde o biosortiment, činí podíl českých výrobků na celkové nabídce 80 %.

  V České republice provozuje společnost BILLA 202 prodejen a aktuálně zaměstnává více než 6000 lidí. Do konce roku plánuje otevřít ještě tři další nové prodejny, ve kterých vznikne zhruba 90 nových pracovních míst.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Nova_Billa_Plzen.doc