Vydáno: 20.12.2012
UPS

Průvodce ekologickým nakupováním ocenil UPS jako jedničku v oblasti přepravy

  ATLANTA, USA, 20. prosince 2012 – Čtvrtý rok po sobě se společnost UPS (NYSE:UPS) umístila v čele přehledu Climate Counts Company Scorecard v kategorii doprava zboží zákazníkům. Mezi 145 společnostmi světa zařazenými do letošního žebříčku firem s ekologickým přístupem obsadila UPS celkově druhou příčku a je jedinou přepravní a logistickou firmou, která se umístila na předních místech.

  Nezisková organizace Climate Counts publikuje výsledky svého hodnocení ve spotřebitelském průvodci nakupováním na stránkách www.climatecounts.org a také prostřednictvím aplikace pro iPhone.

  UPS získala toto ocenění během nejrušnějšího období roku, kdy se kvůli svátkům a souvisejícímu nárůstu přepravy zvyšuje i ekologická zátěž.

  „V době předvánočních nákupů představuje Climate Counts Scorecard vhodný nástroj pro výběr dárků s co možná nejmenšími dopady na životní prostředí pro ty klienty, kteří ve svých úvahách zohledňují ekologický přístup," řekl Scott Wicker, UPS Chief Sustainability Officer. „Uvedení společnosti UPS v seznamu Climate Counts znovu potvrzuje její vedoucí postavení v daném odvětví, závazek vůči našim zákazníkům a trvalé udržitelnosti."

  Nezisková organizace Climate Counts označila UPS jako „prudce rostoucí“. Toto uznání je udělováno společnostem se zcela mimořádným přístupem k otázkám změn klimatu." Toto hodnocení získalo pouze 15 firem.

  Výroční zpráva hodnotí vztah hlavních spotřebitelských značek ke změnám klimatu. Na základě 22 kritérií hodnotí snahu firem o hodnocení dopadu jejich klimatické stopy, snižování emisí skleníkových plynů, podporu změn klimatické legislativy a zpřístupnění všech potřebných informací zákazníkům.

  Letošní zpráva uvádí, že 66 procent hodnocených firem má vypracovanou veřejně dostupnou strategii o klimatu a energiích, ve srovnání s pouze 25 procenty v roce 2007, kdy Climate Counts vydala zprávu poprvé. Podle výsledkové listiny UPS získala celkem 89 bodů. Celkové průměrné skóre bylo 52,1 bodů. Od vydání první zprávy v roce 2007 tak celkový průměr poprvé překročil 50 bodovou hranici.

  Jako dlouhodobý lídr v oblasti udržitelnosti UPS nabízí svým zákazníkům produkty a služby, které kladou důraz na efektivitu a zodpovědný přístup k životnímu prostředí včetně uhlíkově neutrální dopravy UPS, analýzy uhlíkové stopy a programu ekologického balení zásilek. Zákazníci si mohou prostřednictvím přepravního systému UPS vybrat uhlíkově neutrální přepravu u všech služeb. Proces měření a kompenzace ekologických dopadů, který je k dispozici ve více než 36 zemích, je transparentně přezkoumáván a certifikován celosvětově renomovanými nezávislými organizacemi. Analýza uhlíkové stopy u zásilek přepravovaných prostřednictvím UPS dává zákazníkům přehled o klimatickém dopadu přepravy jejich zásilek. Program ekologického balení zásilek UPS byl vytvořen na zakázku UPS a za cíl má vyhodnocování balicích systémů zákazníků s ohledem na prevenci poškození zásilek, správnou velikost a materiál balení.

  O UPS
  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení přepravy zásilek a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na www.pressroom.ups.com/RSS.

  O Climate Counts
  Climate Counts je nezisková organizace, která přináší spotřebitelům i společnostem řešení související se změnou klimatu. Climate Counts Company Scorecard byla vyvinuta ve spolupráci odborníky zaměřenými na podnikání a klimatické změny z řad předních nevládních organizací a akademických institucí. Od roku 2007 experti Climate Counts ohodnotili prostřednictvím jednotlivých kategorií (scorecard) ekologické aktivity téměř 150 společností (což představuje přibližně 3000 značek) v 16 průmyslových odvětvích. Firmy mají možnost potvrdit nebo poskytovat data, která jsou veřejně dostupná. Informace o všech hodnocených společnostech jsou k dispozici na www.climatecounts.org.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Karla Krejčí
  GSM: +420 602 389 166
  E-mail: karla.krejci@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon UPS_Climate_Counts.doc