Vydáno: 14.7.2010
DBM

Dozor na čelbě musí být - a ne, že nesmí

  Praha 14. července 2010 – Společnost Grid uvádí na pravou míru tvrzení JUDr. Nespaly, zástupce akciové společnosti IDS Praha, v Otázkách Václava Moravce z neděle 11. července, že na čelbě raženého tunelu Blanka nesmí být pracovníci dozoru, protože jde o nebezpečné prostředí.

  „Opak je pravdou: dozor na čelbě být musí, a to právě proto, aby byla stavba bezpečná. Dozor totiž musí kontrolovat, zda stavitel postupuje v souladu s projektem a zda dodržuje technologické postupy, aby mohl převzít provedené práce,“ upozorňuje Zdeněk Štefka, ředitel společnosti Grid.

  Dále společnost Grid vyvrací spekulace, že by z jejích odborných zpráv vyplývalo, že hrozí nebezpečí dalších propadů nebo jiné katastrofy. „Jediné, na co jsme upozorňovali, bylo, že spolu s naším subdodavatelem společností MOTT MACDONALD Praha, spol s r.o., nemůžeme kvůli nedostatku informací řádně kontrolovat průběh stavby,“ dodává Zdeněk Štefka.

  Společnost Grid se z důvodu probíhajícího vyšetřování propadu tunelu nemůže a nebude nadále ke svému působení v roli supervizora tunelového komplexu Blanka vyjadřovat.

  O společnosti Grid (plným názvem Grid a spol., a.s.)
  Společnost Grid byla supervizorem stavby od června 2009 do 31. května 2010. Smlouvu však v únoru 2010 řádně vypověděla a od 1. června 2010 na stavbě nepůsobí.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  E-mail: michal.donath@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Grid_TZ.doc