Vydáno: 4.4.2003
Ispat Nová huť

Minihuť se začíná vyplácet

    Ostrava 4. dubna 2003 - Minihuť společnosti Ispat Nová huť poprvé od zahájení provozu v roce 1999 dosáhla plného výkonu. V měsíci březnu vyprodukovala Minihuť 85 135 tun válcovaného materiálu, tedy o 3 846 tun více, než společnost plánovala. Představuje to růst o 13 % oproti březnu loňského roku.

    „Minihuť překonala očekávání nejen objemem výroby, ale i jakostními a expedičními ukazateli,“ řekl František Chowaniec, generální ředitel společnosti Ispat Nová huť. „Rekordní výsledky zaznamenala také ocelárna s měsíční produkcí 259 tisíc tun tekuté oceli a nová příčně dělící linka FIMI. Ta překročila plánovanou výrobu o 2 400 tun,“ doplnil Chowaniec.

    Poprvé v historii závodu Ocelárna se v březnu podařilo během 24 hodin a na třech tandemových pecích odlít 51 taveb. Ve stejném měsíci oceláři dosáhli dalšího rekordu v historii firmy, za jediný den vyrobili 10 316 tun oceli. V březnu zaznamenala tedy Ocelárna největší měsíční výkon při chodu tří tandemových pecí a tří zařízení plynulého odlévání.

    Akciová společnost Ispat Nová huť je největší ocelářskou firmou v České republice. Jejím většinovým vlastníkem je nizozemská společnost LNM Holdings N.V., člen druhé největší ocelářské skupiny na světě. Posláním společnosti Ispat Nová huť je produkovat a dodávat zákazníkům výrobky a polotovary z oceli s vysokou užitnou hodnotou, vyráběných ekologicky šetrnými a bezpečnými postupy, a poskytovat související služby.

Soubory ke stažení:

Document Icon opet_vyssi_vyroba.doc